Wpis z mikrobloga

Siemanko Mirki

Ostatnimi czasy trochę zacząłem interesować się fotografią (jakieś nowe ciekawe hobby by się przydało).
Wszystkie zdjęcia robię za pomocą smartfona, i tak wiem że z fotografią to może ma niewiele wspólnego, jednak w przyszłości postaram się o zakup lustrzanki / bezlusterkowca.

Miło by mi było, gdyby ktoś z was ocenił zdjęcia, które wykonałem i może coś doradził.
Co mógłbym poprawić, na czym się skupić i może jaki aparat polecacie na początek przygody z fotografią.
Liczę na waszą pomoc i opinie na temat moich zdjęć.

Poniżej wklejam link do mojego IG :)
zdjęcia

#fotografia #mojezdjecie
  • 9
@Filhen Naprawdę ładne kadry, trochę przesycone kolory na niektórych zdjęciach. Widać, że kształtujesz swój styl zdjęć no ale widać że smartfonem :)

Pomyśl chociażby o Sony a6000 (ok. 2-2,2k) - z obiektywem kitowym wychodzą też ładne zdjęcia a szczególnie, że widać, że umiesz zawiesić na czymś oko i przenieść to na zdjęcie ()
@emcter Hej dzięki za odpowiedź ;) faktycznie niektóre zdjęcia może trochę przesycone kolory ale to może wzięło się z tego że lubię żywe intensywne barwy ;) tak czy inaczej wezmę to pod uwagę, dzięki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
jeszcze jedno pytanie - Głównie interesują mnie zdjęcia krajobrazowe czy kitowy obiektyw da radę?
@Filhen Jak najbardziej :)
Jakość tego obiektywu jest naprawdę niezła i do nauki i jako podróżniczy obiektyw.
Ja sam korzystałem długo z niego dopóki nie przesiadłem się na stałke sigmy 30mm 1.4 ale mimo wszystko kitu nie chce sprzedawać :)

A co do kolorów - zobacz czy przypadkiem nie nasycenie ale nie przesadzone nie da podobnego efektu i zachowa naturalność. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony ( ͡~ ͜ʖ ͡
@emcter: Hmm okej dałeś mi do myślenia ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
Aparat który mi poleciłeś - całkiem całkiem myślę że może się na niego skuszę.
Jestem przekonany do bezlusterkowców głównie na małe gabaryty i wagę, widziałem też poprzednie modele tego soniacza ale brak wizjera trochę mnie odstrasza.
A boję się zniechęcić targaniem ciężkiej lustrzanki ze sobą.
Tak przy okazji może masz instagrama czy cokolwiek
@Filhen: Zluzuj z nasyceniem i filtrami, dopóki nie dopracujesz technikaliów, bo to często przeszkadza, albo wręcz psuje fajne zdjęcie. Ustaw telefon w tryb manualny i się baw, przy okazji czytając o tym i tamtym. A potem kup aparat i jasną pięćdziesiątkę (na m42 polecam- świetna zabawa) i do boju.

ale brak wizjera trochę mnie odstrasza

Istnieje coś takiego jak focus peaking (ostre krawędzie zaznaczy ci kontrastowym kolorem) i powiększanie w trakcie
@teh_m: Wiem faktycznie jak przeglądam teraz swoje zdjęcia to widać przesycenie, ale myślę że tylko na kilku fotkach.
Jestem totalnym samoukiem dlatego takie rady są dla mnie cenne, dzięki :)
A większość zdjęć "podkręcałem" w kilku programach, na przykład w snapseedzie, aviary itd. z poziomu telefonu co trochę czasem utrudnia robotę i ocenę czy jest w porządku, a gotowych filtrów prawie nigdy nie używam, wszystkie parametry dobieram ręcznie wg. upodobania.
Jeśli