Wpis z mikrobloga

@Sune: Złe porównanie. Ludzie się spuszczają nad uberem że jest zajebity i tańszy niż złotówy ale nie mają pojęcia że to się bierze jedynie z tego, że do każdego kursu dokładają a uber przynosi gigantyczne straty. Uber spalił już ponad 10mld$, ciągle przyspiesza i nie widć żeby miał przestać. Jego jedyną nadzieją od powstania na spięcia działąlności są autonomiczne samochody i wyeliminowanie kierowców. Zmonopolizowanie rynku i podniesienie cen. Zanim autonomiczne samochody
@Neuropa22: O #!$%@? z kim ja rozmawiam, ja #!$%@?ę... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a zobacz jakie teraz ma przychody


@Neuropa22: Lewak nawet nie odróżnia przychodów od dochodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Tak, uber biznesowa porażka. Od samego startu przynosi ogromne straty i nie ma perspektywy żeby przestał je przynosić. Amazono nie przynosił strat geniuszu, ale tez nie
Amazono nie przynosił strat geniuszu, ale tez nie przynosi do dziś dochodów.


@cyberpunkbtc: Skąd te dane bierzesz? Amazon w zeszłym roku miał 3mld USD zysku netto a dochodu trochę więcej.

Poza tym to nie jest dobry wskaźnik do oceny bo przecież firma jeżeli nie płaci dywidendy lub nie ma innej motywacji do generowania zysku na papierze to po prostu tego nie robi i reinwestuje wszystko żeby nie płacić podatków lub nie
@Waldemar_Morawiec: Tylko że inne firmy nie inwestują wszystkiego od 30 lat. Gdyby Amazon nie zarabiał to by stał w miejscu i się nie rozwijał. Chodzi o to, że oni mają minimalne marże żeby być tańsi od konkurencji a inwestują 100% dochodów cały czas.

Szef Amazona w tym roku jest na 1 miejscu najbogatszych ludzi na świecie wg Forbsa.


O ja #!$%@?ę, #!$%@?łeś mnie ;) I ty myślisz że on ma tyle
O ja #!$%@?ę, #!$%@?łeś mnie ;) I ty myślisz że on ma tyle pieniędzy? Ma akcje Amazona wyceniane na tyle.

@cyberpunkbtc: Lol to chyba oczywiste, raczej ludzie nie trzymają 150mld USD w gotówce. Akcje są zamienne na pieniądze.

Tylko że inne firmy nie inwestują wszystkiego od 30 lat

Wiele firm przez 30 lat nie ma zysku bo po co płacić CIT? Lepiej rozdać po zarządzie a resztę zainwestować.

oni mają minimalne