Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@spokojnie_to_ja: Liberalizmem obyczajowym, liberalizmem gospodarczym, popieraniem PO-NOWOCZESNEJ, popieranie UE, popieranie zachodu.

@Al-3_x: ech. Dzisiaj tak się rozmyły znaczenia, że ja sam nie wiem kim jestem. Ani że mnie lewak, ani prawak. Wychodzi na to, że chyba jestem radykalnym centrowcem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: Nie rozumiesz. Unia Europejska to sztuczny twór. Ucieleśnienie marksistowskiej wizji państwa które jest aparatem represji w rękach klasy rządzącej czytaj właścicieli wielkich korpo. Wszelkie zakazy uderzają w rozwój małych przedsiębiorstw nie uderzając zbytnio w większych graczy.
  • Odpowiedz
Reprezentują dokładnie to co krytykowali przedstawiciele starej i nowej lewicy.

@Al-3_x: Lewica (Razem, SLD itd.) krytykuje

Liberalizm obyczajowy ... popieranie UE, popieranie zachodu

???
  • Odpowiedz
@Wotto: Lewica w sensie SLD
Aha xD
Razem to typowa socjaldemokracja która lewicowa jest współcześnie tylko z pozoru. W istocie zaległa się tam liberalna ideologia która ją trawi od środka.
  • Odpowiedz
@Al-3_x: czy jest wobec tego w Polsce jakaś partia reprezentująca prawdziwą lewicę w twoim rozumieniu, a jeśli nie, to gdzie takiej szukać na świecie? głównie chodzi o krytykę liberalizmu obyczajowego, bo inne elementy pojedynczo znalazłyby się tu i ówdzie, np. Melenchon i krytyka UE
  • Odpowiedz
@Wotto: Prawdziwa lewica nie jest za liberalizmem obyczajowym. Jest bowiem za tym by z kultury usunąć wszelkie przejawy postaw reakcjonistycznych. Wszelkie elementy religii, burżuazyjnej moralności itp idą do kosza. Czy jest taka partia która by reprezentowała prawdziwą myśl lewicową? Jakieś niszowe pewnie by się znalazły.
  • Odpowiedz
  • 0
@spokojnie_to_ja: Nie rozumiesz. Unia Europejska to sztuczny twór. Ucieleśnienie marksistowskiej wizji państwa które jest aparatem represji w rękach klasy rządzącej czytaj właścicieli wielkich korpo. Wszelkie zakazy uderzają w rozwój małych przedsiębiorstw nie uderzając zbytnio w większych graczy.


@Al-3_x To, że coś jest sztuczne nie znaczy że nie może dobrze działać. USA też jest sztuczne i działa. Choć Eu jeszcze do Federacji daleko.
  • Odpowiedz
@Variv: USA? Dobrze działa... xDDDDDDDDD
Dawno mnie żaden komentarz tak nie rozbawił. Ale z drugiej strony pokazał mi po raz kolejny czym się kierują ideologicznie fanatycy uni. Kiedy zrozumiecie, że realia powstawania USA są diametralnie inne od realiów europejskich.
  • Odpowiedz
  • 1
@Al-3_x Nie jestem fanatykiem unii. Po prostu argument, że jak coś jest "sztucznym" tworem to od razu jest złe jest słaby. Taki automatyzm do mnie nie przemawia.
A co do działania USA. Chciałbym aby polska była tak sprawnym państwem jak USA.
  • Odpowiedz
@Variv:

Po prostu argument, że jak coś jest "sztucznym" tworem to od razu jest złe jest słaby. Taki automatyzm do mnie nie przemawia.

A do mnie owszem. Kreowanie czegoś na siłę. Czegoś opartego nie na tradycji, wspólnej religii, wspólnej tożsamości, wspólnych wartościach tylko biurokratycznej machinie nie ma prawa skończyć się dobrze. Pod tym względem USA są dużo bardziej naturalnym tworem.

Chciałbym aby polska była tak sprawnym państwem jak USA.

Chciałbym by
  • Odpowiedz
Obrońcy burżuazji, mieszczańskiej zgnilizny i mierności współczesnego świata.


@Al-3_x: jakie to szczęście że przy istnieniu takich potworów mamy Evolę, Dugina, rewolucję konserwatywną itp <3
  • Odpowiedz