Wpis z mikrobloga

Miał ktoś w łapce Bronike GS-1 albo Mamiye RZ67? Sprzedaje Pentacona 6 z myślą o zakupie systemu 6x7 i zastanawiam się czy na pewno koniecznie trzeba do tego statyw? W Psixie waliłem z ręki nawet 1/60, ale troche przeraża mnie wielkość, zwłaszcza RZ, bo koksem nie jestem.
#fotografiaanalogowa #fotografia
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@XKHYCCB2dX: Na 6x7 i tak DOF przy 3.5 jest mniej więcej taki jak 2.8 na 6x6 którego mam aktualnie. RZka kusi z kolei obracanymi kasetami.
Nie wiem jeszcze gdzie, często widuje nawet niezłe okazje czy to na polskich serwisach czy olx. Robię po prostu wstępne przymarki, ale najpierw muszę się starego średniaka pozbyć.
  • Odpowiedz
@opinel: Raczej mi nie chodziło o DOF, tylko o robienie zdjęć po zmroku. Ja swoją Bronicę kupiłem na ebay u Japończyka. Aparat był w super stanie, prawie ja nówka. Ale już go sprzedałem, bo potrzebowałem jakiejś DSLR z rozsądną jakością zdjęć przy wysokim ISO, bo D300s już nie domagał. Jak będziesz kupował Bronicę GS-1 zwróć uwagę na przyciski. Najwcześniejsze modele tego aparatu mają srebrne przyciski, te z lat późniejszych czarne.
  • Odpowiedz
@XKHYCCB2dX: O tym nie wiedziałem, dzięki! Na ebayu jest sporo sprzętu z Japonii, ale koszt z wiadomych względów potem rośnie ( ͡° ʖ̯ ͡°). Powiedz mi jeszcze jak z matówką? Jasna? Masz porównanie z innymi średniakami?
  • Odpowiedz
@opinel: Ja kupiłem na ebay i całość mnie wyniosła około 2300 PLN z vatem i cłem. W zestawie oprócz aparatu z obiektywem i pryzmatem miałem również rączkę z naciągiem. Matówka jest jasna i łatwo się ustawia ostrość. To nie jest ruski sprzęt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz