Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@L3stat: Artyści mogą sobie malować co wymyślą, po prostu Kościół jak zwykle zmienia te odwieczne i niezmienialne zasady swojej wiary jak im aktualnie pasuje. Plebs wierzył sam z siebie w wniebowzięcie właśnie przez takie obrazy jakie widzieli w kościołach, z ust do ust chodziły podkolorowane historie, więc w końcu Kościół poszedł za ciosem i zatwierdził "tak było". A szkoda, że podejścia do homoseksualizmu sobie tak nie zmienią jak np. "usunięcie" jednego
  • Odpowiedz
@Zarzadca:Papież Pius XII skorzystał z dogmatu o nieomylności papieskiej, aby uczynić dogmatem coś, co i tak do wieków było przedmiotem powszechnej wiary ludzi, bo Uroczystość Wniebowzięcia NMP zaliczana jest przecież do najstarszych świąt maryjnych w Kościele. Obchodzono ją już w V wieku.
  • Odpowiedz
@Zarzadca:
1. Bądź omnipotentną istotą
2. Nie umiej napisać książki, która jest fundamentem twojej wiary tak, żeby nie trzeba jej było co jakiś czas aktualizować
3. ???
4. Brak profitu? Nie, wierni i tak to kupią

Nie wołam @Bog_Wszechmogacy, bo jest omnipotentny i wie, że go zawołałem przecież ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Janusz_Sportu:

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią


Warto zauważyć, że aktualnie, tylko Muzułmanie tego przestrzegają i w salach modlitewnych w meczetach nie znajdzie się właśnie żadnych obrazów. Oczywiście nie liczę skrajnych odłamów wszelkich religii bazujących na judaizmie.

Powyższy zapis nie pasował do kultu świętych, który stał się podstawą
  • Odpowiedz
@Zarzadca Ale ty jesteś zabawny, tak bardzo nie znasz chrześcijaństwa, ani nawet historii, że nie wiesz, że w 3 z tych rzeczy wierzono jeszcze przed Chrystusem? Powiedz mi, wy serio wierzycie w takie żarciki?
No to cyk i lista:
-Pierwsza wzmianka o Bożym narodzeniu była przed ukrzyżowaniem Chrystusa bo żeby ktoś umarł to musiał się urodzić (uważasz inaczej?), na religii w szkole nie uczyli cię, że święta Bożego Narodzenia są obchodzone bo
  • Odpowiedz
@Zarzadca: @PilariousD:
Tak się przyczepiliście tego Dogmatu o Wniebowzięciu NBP, przybliżę więc temat nieco bardziej:
Dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny został ogłoszony przez papieża Piusa XII stosunkowo niedawno – 1 listopada 1950 r. W Konstytucji Apostolskiej Munificentissmus Deus czytamy, że „Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej” (Breviarium fidei VI, 105).

Ogłoszenie dogmatu stanowiło oficjalne potwierdzenie nauki,
  • Odpowiedz