Wpis z mikrobloga

@wojtek-woytech: Chciałem zapytać o takie kwestie jak to czy osoby z nieśmiałością nie zginą w tłumie potencjalnych ekstrawertycznie nastawionych ludzi :D? Czy mam tam czego szukać, chociaż wiem, że klub reklamuje się słowami, że tak, ale wolałbym zapytać praktyków takich nooo :).
  • Odpowiedz
  • 1
@co_jest nie, nie zginiesz wśród tych ludzi. Jednak pamiętaj - to jest szkoła która zawsze będzie wybaczać i akceptować nienaturalne i sztuczne podejście. Jak chcesz się nauczyć mówić to wyjdź na prawdziwą scenę :)
  • Odpowiedz
@co_jest: Przyjdź na spotkanie i sam oceń. Są tam zarówno doświadczeni mówcy i bardzo wielu niedoświadczonych, którzy chcą przełamać swoje obawy, tremę i stres. Pierwsze spotkanie w dobrej grupie odpowie na Twoje obawy.
Moim zdaniem to świetne miejsce na początek. Bardzo wielu zaczynało w Tosastmasters by później występować na konferencjach i większych spotkaniach.
  • Odpowiedz
@xgalx: żeby wyjść na "prawdziwą" scenę warto najpierw zmierzyć się z tymi mniej "prawdziwymi". Toastmasters to świetne miejsce na początek. Można oczywiście uczyć się z YT ale bez fizycznego wyjścia przed ludzi nie poprawisz swoich błędów. Na TM otrzymasz bardzo konstruktywną informację zwrotną. Tak to widzę.
  • Odpowiedz
  • 1
@wojtek-woytech oczywiście masz rację :) na pewno nie wyjdziesz glupszy z tego kursu :)
Finalne pamiętaj aby być sobą z technikami których się nauczysz to jest ogromnie wazne:)
Powodzenia, trzymam kciuki!
  • Odpowiedz