Wpis z mikrobloga

#stellaris

Ale mnie #!$%@? to RNG przy starcie gry. Są niby zagwarantowane dwa światy zdolne do zamieszkania w okolicy, tylko #!$%@? co z tego jak to mogą być dwie śmiećplanetki size 10 gdzie nie ma praktycznie minerałów i jeszcze mają negatywne cechy. Trzeba grę restartować #!$%@? wie ile razy zanim się trafi planeta zmineralizowana na tyle aby się dało na niej oprzeć gospodarkę... Powinni dać gwarantowane np. minimum 10 pól na minerały, bo przecież można #!$%@?ć od tego. Że już nie wspomnę o tym, że rozmiar planety nie ma nic wspólnego z tym co się da na niej robić - jedynie liczbę dzielnic wyznacza, ale na #!$%@? mi dużo dzielnic mieszkalnych gdziekolwiek indziej niż na planecie macierzystej?
  • 21
@KuterPstragow: Raz miałem tak epicki start, że aż nie było zbytnio sensu gry ciągnąć bo miałem chyba z 5 planet kontynentalnych i 2 światy gajańskie w zasięgu ręki. I jeszcze niedaleko był zniszczony ring world. Natomiast zwykle start jest kompletnie z dupy. Minerały są generalnie wszystkim w tej grze, jak nie masz jednej planety z chociaż 8 polami żeby #!$%@?ć kopalni to już z góry wiadomo że będzie udręka przez większość
. Że już nie wspomnę o tym, że rozmiar planety nie ma nic wspólnego z tym co się da na niej robić - jedynie liczbę dzielnic wyznacza, ale na #!$%@? mi dużo dzielnic mieszkalnych gdziekolwiek indziej niż na planecie macierzystej?


@Khaine: no to jest rak i beka że budynki są zależne tylko od populacji
no to jest rak i beka że budynki są zależne tylko od populacji


@guest: Z tymi budynkami to tam jeszcze #!$%@?, bo i tak trzeba mieć popa aby miał kto w nich pracować, więc nie widzę tutaj zbytnio różnicy. No ale planeta size 23 i ma 1 tile na minerały, 3 na prąd i 4 na jedzenie, serio? To ona się w końcu nadaje do zamieszkania czy nie?
@guest: Lel, ale miałem dziwny bug. Trafił mi się świat zasłonięty, problem w tym że momentami zasłona z tego świata spadała i się okazywało że pod spodem jest świat gajański size 24 xD Teraz jest "oficjalnie" ukryty za anomalią lvl 9, ale już wiadomo że warto tam poskanować trochę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@guest: #!$%@? wie co to jest. Pierwszy raz widzę. No ale z tego co wyczytałem na wiki da się to ustabilizować w świat gajański ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będzie mieszkane.
@Khaine: Rozmiar planety nie ma już takiego znaczenia jak kiedyś, nawet planeta o rozmiarze 12 może produkować więcej researchu od reszty imperium jeżeli nie całej galaktyki, także nie warto robić restartu o planety w okolicy.
@Dzaskul: Już dawno tam siedzę, dosyć proste to było. Ale spodziewałem się więcej po tej planecie szczerze powiedziawszy.

@Myrten: Z małych planet można zrobić ekumenopolis jak nie mają żadnych zasobów.
@Myrten: Gram na Gladius AI + dynamic difficulty i muszę przyznać, że może być ciężko momentami. Jedna świadomość zbiorowa mi zrobiła snowball i jest nawet bardziej zaawansowana technologicznie ode mnie O.o Ogólnie jaka jest najlepsza strategia na research? Stackować wszystko w opór w świecie macierzystym a resztę olać? Ile labów powinno stać?