Wpis z mikrobloga

@1rowerblazeja: ja też ni cholery się nie znam. Pstrykam sobie te fotki telefonem, mogę co ciekawsze podrzucać, tylko nie wiem czy ktokolwiek będzie chciał to oglądać, a co dopiero powiedzieć, na co zwrócić uwagę, żeby wyglądało to lepiej (poza zakupem aparatu ofc).
  • Odpowiedz
@Kwasnytoja:
To na gorze: za duzo powierzchni zajmuja chmury. Na zywo chmury wygladaja super interesujaco, prawie zawsze, bo ludzkie oko uwielbia niuanse cieniow i swiatla, polaczone z ruchem. Na zdjeciu jednak jest to szara kupa, no chyba, ze zdjecie skupia sie wylaczanie na chmurach i trafi sie rodzynek.
Druga rzecz, kadrowanie: na zdjeciu powyzej ciezko wyczuc, co mialo byc tematem zdjecia: czy mialy to byc chmury, gory, budyek, gora, czy moze slup. Po paru sekundach ma sie nieodparte wrazenie, ze to zjdecie slupa telegraficznego.
Jesli mialy to byc gory, to droga z lewej jest zupelnie zbedna, tak samo jak polowa obszaru zajetego przez chmury.
Trzecia rzecz, oczywiscie bylo pochmurno, wiec swiatlo bylo rozproszone, jednak w zdjeciach pejzazy moze pomoc poprawienie kontrastu i koloru - pare minut spedzone na obrobe moze znaczaco pomoc
  • Odpowiedz