Wpis z mikrobloga

@Campell: Ciekawi mnie czy wy naprawdę jesteście tacy głupi czy trollujecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po pierwsze nie wszyscy z tej listy to nawet bożki np. zaratustra
Po drugie mam problem z ustaleniem źródła co do dnia narodzin tych bożków, ale dalej załóżmy że mem mówi prawdę.
Mamy 365/366 dni w roku ponad 50 tygodni jeżeli +- oznacza 3 dni.
Teraz wykonaj ćwiczenie ustal ilu jest wszystkich
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@GlassOfJuice zgadza się, nie wszyscy są bogami, wszak joszua do dziś przez wiele osób jest uważany za proroka co nie przeszkadza znacznej części globu mianować go bogiem. Dla nas byli prorokami dla niektórych możliwe że Synami Bożymi, dlatego stąd to wrzucenie wszystkich ze zdjęcia do jednego wora.
  • Odpowiedz
@MichalLachim: Teza była, że data jest zerżnięta z jakiś tam innych religii. Jasne, że data narodzin Chrystusa jest trudna do ustalenia ale jakakolwiek by nie była to zawsze znajdą się bożki, które mają urodziny w podobnym terminie. Przesilenie zimowe jest jutro.
  • Odpowiedz
@GlassOfJuice: Bożek Jezus urodził się w lecie, co można odczytać z Biblii. Wybór daty 25 grudnia na Boże Narodzenie nie jest przypadkowy, był to zabieg wycelowany w przedstawicieli mniej wartościowych religii tubylczych.
I nie potrzeba tu żadnych tez, chrześcijaństwo kradło wszystko po kolei, nawet nazwę "chrześcijanie" wymyślili poganie.
  • Odpowiedz
@GlassOfJuice:

Różnica 15 miesięcy (ciąża Elżbiety i różnica wieku między Jezusem a Janem) przypada na 7 miesiąc żydowski lub 1 miesiąc żydowski, tj. marzec/kwiecień lub wrzesień/październik.

Także tego. Datę bazuje się także na możliwej gwieździe która miała się pojawić podczas narodzin Jezusa, a według wyliczeń taka gwiazda pojawiła się późną wiosną/wczesnym latem. :)
  • Odpowiedz
@MichalLachim: Przed chwilą mówiłeś, że można to wyczytać w Biblii i jak sam widzisz wyniki tego rachowania są rozbieżne i to z dokładnością do miesięcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym artykule było podanych ogólnie z 6 czy 7 różnych miesięcy. W tradycji rzymsko-katolickiej jest to 25 grudnia i tak już zostanie. Data ta pojawiła się pierwszy raz w 180 r. n. e czyli na dość wczesnym
  • Odpowiedz
@GlassOfJuice: 180 r. jest niepewny, pewny jest 354, co by się zgadzało z wyniszczaniem pogaństwa po soborze nicejskim. "Tradycje" mówią różnie, bo nawet nie wiadomo czy ktoś taki jak Jezus rzeczywiście żył.
Nawet jeżeli Jezus żył, to na pewno nie był żadnym synem Jahwe, tylko samozwańczym prorokiem judaizmu, których było pełno w tamtych czasach.
  • Odpowiedz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Historyczność_Jezusa

Jezus pojawia się także w pozachrześcijańskich pismach, a ogólnie wszystkiemu można zaprzeczyć niektórzy np. powiedzą, że żyjemy w symulacji, nie wylądowaliśmy na księżycu, szczepionki powodują autyzm itp.

I przed i po Chrystusie byli 'prorocy' ale jakoś temu jednemu udało się założyć największą religię na świecie, która stała się fundamentem pod największą cywilizację na świecie. Liczymy lata od narodzin tego jednego i cytujemy po 2 tys lat słowa tego jednego. Nie ma
  • Odpowiedz
@GlassOfJuice: Nie musisz rzucać mi wikipedią, no chyba że stamtąd czerpiesz swoją wiedzę.
Jezus pojawia się w pozachrześcijańskich źródłach, ale rzadko. Tym bardziej, że jeżeli czynił różnorakie cuda, to powinny być one opisywane przez różnorakich historyków z tamtego czasu, a takich opisów nie ma.

Największą religię na świecie? Kiedy? Mylisz chrześcijan, którzy byli garstką, z katolikami, których nawracano siłą. Największa cywilizacja na świecie? xDDDDDD wiedza od Korwina? Cywilizacja która wyrżnęła kilkadziesiąt
  • Odpowiedz
Nie musisz rzucać mi wikipedią, no chyba że stamtąd czerpiesz swoją wiedzę.


@MichalLachim: No ja przynajmniej staram się podpierać jakimiś źródłami, nie sofizmatami z memów, for internetowych i filmów z żółtymi napisami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do naszej cywilizacji to weź do ręki książkę z jakiejkolwiek dziedziny jak matematyka, fizyka, chemia, biologia to zobaczysz, że nauka miała postęp niemal wyłącznie w cywilizacji łacińskiej. Zresztą ciągle
  • Odpowiedz
@MichalLachim: Imho Jahwe jest bogiem pustyni a nie wojny, jakby sie uprzec to moze i by sie jakies zrodla znalazlo, ale moze byc ciezko, malo jest zrodel o judaizmie za czasow politeizmu.
  • Odpowiedz
@GlassOfJuice: > A co do naszej cywilizacji to weź do ręki książkę z jakiejkolwiek dziedziny jak matematyka, fizyka, chemia, biologia to zobaczysz, że nauka miała postęp niemal wyłącznie w cywilizacji łacińskiej. Zresztą ciągle jeszcze ma.
Dlatego mamy chociażby cyfry arabskie? I do dziś uczymy się twierdzenia pitagorasa? Fakt fizyka może i rozwinęła się głównie u nas, ale matematyka, nie aż tak bardzo jakbyś chciał. Dodatkowo największy rozwój w biologii zaistniał przy
  • Odpowiedz
Dlatego mamy chociażby cyfry arabskie?


@Campell: Pewnie masz na myśli europeizowane cyfry hinduskie? Były w Europie rozpropagowane przez Fibonacciego (włocha). Faktycznie system dziesiętny ma korzenie w Indiach no ale wcześniej grecy używali czegoś pomiędzy systemem dziesiętnym a systemem rzymskim.

I do dziś uczymy się twierdzenia pitagorasa?

Przecież Pitagoras o ile w ogóle istniał to był Grek i żył 500 lat p.n.e. Podobnie Euklides, Tales.
Cywilizacja łacińska buduje na nich i rozwija
  • Odpowiedz
@GlassOfJuice: Sprawdzilem, jedyne odnosniki sa do Biblii, czyli zrodla ktorego autentycznosci nie da sie potwierdzic, ktore przez to nie moze byc traktowane w sposob powazny w dyskusji na temat religii ktora opisuje.

Co do tego filmiku to niestety ale unikam zrodel nienaukowych.
Co do zrodel naukowych to generalnie zgadzaja sie one ze judaizm najpierw byl religia politeistyczna, po czym ewoluowal w religie monoteistyczna.
Zarys dziejow religii (1986) - Witold Tyloch -
  • Odpowiedz
@Stonis: Pytasz o wierzenia to jakie mogą być inne odnośniki niż tekst źródłowy religii.

czyli zrodla ktorego autentycznosci nie da sie potwierdzic, ktore przez to nie moze byc traktowane w sposob powazny w dyskusji na temat religii ktora opisuje.

Powiedział anonek na wykopie. Biblia to starożytny tekst przekazywany z pokolenia na pokolenie przez wiele tysięcy lat. Pierwsze księgi sięgają aż do Mojżesza.

Co do zrodel naukowych to generalnie zgadzaja sie one
  • Odpowiedz