Wpis z mikrobloga

Mam dwóch synów 7 i 9 lat.
Zafundowaliśmy sobie projektor za kilka stów z chin i w ostani weekend obejrzeliśmy trylogie "Hobbita"
W święta ma iść Władca pierścieni.
I tak się zastanawiam jak orki z krasnoludami się naparzały to chłopaki niemal w ekran chcieli wejść.
Ale gdy na ekranie został zarysowany wątek miłosny tak naprawdę dwie sceny
to chłopaki od razu zasłaniały oczy, wstydzili i nie chcieli patrzeć.

I mam #pytaniedoeksperta od #psychologia może #niebieskiepaski
Skąd się to bierze ?
Że od małego jesteśmy gotowi do tego by mordować i niszczyć.
A musimy dorosnąć żeby budować i kochać.
  • 13
@Sl_w_k_1: Mniej więcej to co napisał thus5. Po prostu młodzi obcują z przemocą częściej niż z miłością romantyczną.

Osobiście nie widzę w tym nic złego, zwłaszcza że większość chłopców zawsze i tak nieco ciągnie do adrenaliny.
@thus5:
Dwa tygodnie temu pojechałem do znajomych była grupka chłopaków.
Grali w GTA.
Byłem w szoku pamietam jaka była afera X lat temu z powodu tej gry że jest pełna przemocy.
A tu grupka dzieci sobie w nią pykała i nikt nie robił z tego afery.

I po obejrzeniu Hobitta gdzie była przemoc rozmawialiśmy różowym czy Władca Pierścieni
jest odpowiedni dla naszych dzieci.
Czy to nie jest przesada?
Sam nie wiem.
@agaja: > Jaki chcecie pokazać im coś w tym stylu, to może ekranizcje Narnii?

Dzieki wielkie:)
Próbowaliśmy czytać Narnie ale średnio byli zainteresowani.
Ale może z filmem pójdzie łatwiej.
@Sl_w_k_1: jeszcze moze Harry Potter?
Albo Artur i Minimki?
Jeszcze byla seria o Percym Jacksonie, tej jednak nie czytalam i nie wiem czy to sie nadaje dla dzieci takich malych, ale podejrzewam, ze raczej nie powinno tez byc nic strasznego w ekranizacji, jakby nie bylo,w koncu to literatura dziecieco-mlodziezowa :)
@Sl_w_k_1: mogę polecić film, w świątecznych klimatach: Wiedźmikołaj (w oryginale Hogfather). Jest to ekranizacja książki Terry'ego Pratchetta ze serii o Świecie Dysku. W świątecznych klimatach, ale też satyrycznie. Może chłopaki polubią ten humor.
Też jesttam kilka walk, ale nie są one drastyczne raczej. Sama Narnia też ma pojedynki jakby nie patrzeć.
Skąd się to bierze ?

Że od małego jesteśmy gotowi do tego by mordować i niszczyć.

A musimy dorosnąć żeby budować i kochać.


@Sl_w_k_1: Co do tej kwestii... To jest dobre pytanie... Tak myślę, że sam nie pochodzę od najlepszej rodziny i teraz widzę jak moja rodzina zwraca się do nowych potomków. Osobiście irytuje mnie fakt, że taka babcia, kiedy zwraca się do niemowlęcia, sama zachowuje się jak dziecko, wydaje te
@agaja: > jeszcze moze Harry Potter?

No mój różowy jest fanem smoków, niziołków, wilkołaków itp itd
I uważa że Harry Poter a zwłaszcza późniejsze cześci jest zbyt drastyczny.

Nie wiem nie oglądałem