Wpis z mikrobloga

Kołton nie może uwierzyć, że Polacy z 1., 2. i 3. ligi są tacy drodzy z profesjonalnym kontraktem, szczególnie jak przychodzi po niego Legia, Lech czy Jagiellonia i DLATEGO kluby kupują tańszych Czechów, Rumunów i Słowaków, a nie dlatego, że robią na złość. I wmawia menadżerowi, że to co mówi jest niemożliwe. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gość się dziwi, że rynek wygląda tak, że kupuje się "produkt" często z zagranicy bo jest tańszy a mamy globalny rynek. Czemu on nie zna podstawowych praw ekonomii? I czemu zawsze podają negatywne przykłady obcokrajowców? I jeszcze się czepia menadżerów, że zarabiają na tym. A na argumenty że Polacy też czasem się nie sprawdzają odpowiada - wolę żeby Polak się nie sprawdził niż obcokrajowiec. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#cafefutbol #pilkanozna #mecz
  • 10
@Danicen: @Guardis: dziękuję Wam za te komentarze, już myślałem, że wszyscy mówią i myślą tak jak Kołtoń.

@andrzejoholik, a nawet #!$%@? od przepisu z młodzieżowcem, bo to oddzielny temat. Ale on wmawia że wszystkimi klubami w Polsce zarządzają DEBILE którzy nie biorą Polaków, bo są DEBILAMI i nie potrafią liczyć. A jak są podawane konkretne argumenty, to on jedzie po zawodzie menadżera, że HEHE HANDELEK, PROWIZJE BIERZECIE! No normalnie
@andrzejoholik: nie ma ograniczeń. Może być Brazylijczyk nawet.

Polak = obywatel UE wg przepisów i tego się nie da zmienić będąc w UE. W swojej lidze nawet nie można ustawić, że np. może grać iluś Polaków. A teraz jak znoszą ograniczenia dot. piłkarzy spoza UE, to już w ogóle nie ma różnicy.
@andrzejoholik: nie musi być Polak, ale...

Zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest piłkarz posiadający obywatelstwo polskie lub szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy.


Zawodnik szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN oznacza zawodnika, który - bez względu na swoją narodowość lub wiek - był zarejestrowany w klubie lub klubach zrzeszonych w PZPN, z przerwami lub nie,
@Niko23: generalnie do Kołtonia nic nie mam, ale z tym to #!$%@?ł. Jeszcze żal do Citki, że jest przeciwny temu przepisowi, a sam jest wychowany przez polską piłkę. xD z tego, co wiem to wybił się dzięki swojej pracy, a nie dzięki przepisowi o młodzieżowcach w pierwszym składzie.