Wpis z mikrobloga

#piwo #pijzwykopem #chwalesie

Otóż dzisiaj dla mnie nadeszły święta! Partia duńskiego piwa świątecznego Tuborg Julebryg przekroczyła naszą granicę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tradycja warzenia piw świątecznych jest bardzo ważna dla Duńczyków, a szczególnie ważny jest pierwszy piątek listopada. Właśnie wtedy, dokładnie o 20:59 browar Tuborg rozpoczyna sprzedaż świątecznego piwa. Ten dzień nazywany jest J-dag - Julebryg dag, czyli dzień piwa świątecznego. Samo Julebryg można przetłumaczyć jako "świąteczna warka".

Czekam na schłodzenie i zaczynam degustację ( ͡° ͜ʖ ͡°) No to Na Zdrowie! Albo Skål! jak mawiają Duńczycy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zawodowy_Janusz - #piwo #pijzwykopem #chwalesie 

Otóż dzisiaj dla mnie nadeszły św...

źródło: comment_xgr2ToZFih3qacqCyZp5NZXzzlKWskGS.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@majkelr: Hmm, mi tam tuborg smakuje :) Są lepsze, wiadomo, ale w tej półce cenowej nie jest źle. Powiedz mi, tak na marginesie - piłeś Tuborga kupionego w Polsce czy oryginalnego duńskiego? Bo ja piłem oba i może to efekt placebo, ale ten duński smakował mi lepiej. Mam podejrzenia, że to po prostu na zlecenie sieci sklepów było rozlane. Nawet duński Carlsberg mi podszedł bardziej niż ten w Polsce.

Ten świąteczny
  • Odpowiedz
Piłem tego i tego bo mi kumpel zgrzewkę z Danii przywiózł. Dalej to dla mnie sikacz, fakt może ciut lepszy od polskich koncerniaków. A co do różnic to pewnie kwestia świeżości. Lagery dosyć szybko tracą na świeżości, im świeższy tym lepszy. Raczej nie rozlewają Tuborg w Polsce, co innego Calsberga, który przecież posiada nasz browar Okocim.
Co do Tuborg Grøn, to pewnie każdy porter bałtycki w Polsce oferuje więcej wrażeń.
  • Odpowiedz
@majkelr: Wszystko to kwestia ceny. W porównaniu do Polski duńskie DOBRE piwa są bardzo drogie. Koszt za butelkę piwa z półki np: takiego Komesa to od 40 do 60 koron. Są i za 100 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Generalnie w opinii kilku Duńczyków których znam, polskie piwa są jednymi z najlepszych w Europie. Bardzo często wysyłam skrzynki porterów czy innych polskich specjałów. Ponadto nasz rynek piwny jest
  • Odpowiedz