Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój szwagier to względnie spoko koleś. Gdyby nie jedno...Pod względem plotkowania to taka przysłowiowa BABA - w najgorszym tego słowa znaczeniu.
Pierwszy raz od bardzo dawna użyłem fejsa, żeby w grupie pewnej miejscowości napisać, że szukam działki budowlanej..
I co się okazuje? Mimo, że nie mam go w znajomych, nawet nie wiem czy on ma fejsa, to już z połową rodziny przedyskutował i przeanalizował to co tam napisałem... Dlaczego akurat taka miejscowość, orientacyjną wielkość działki której szukam i powód, dlaczego nie chcę mieszkać tam gdzie mieszkam - wszystko. Oczywiście przy nas totalna cisza, po co nas pytać, skoro już wszystko wie z własnych domysłów .. I najgorsze, że to nie pierwszy przypadek - wystarczy, że zobaczy kogokolwiek w miejscowości, w której ta osoba nie mieszka (albo nawet w tej samej, ale nie przy jej domu!), to już wszyscy o tym wiedzą, razem z jego wersją wydarzeń gdzie, kiedy i po co się szło/jechało...
Niby nic takiego, a potem od znajomych słyszysz 'pożycz mi YYY (tutaj nazwa jakiegoś urządzenia) - podobno byłeś tam i tam i kupiłeś, twój szwagier mi mówił'.... A Ty byłeś tam przejazdem i niczego nie kupiłeś, a 'YYY' to rzecz, o której rozmawiałeś ze szwagrem rok wcześniej, że chętnie byś to kupił, a że on znalazł to na OLX właśnie w tej miejscowości to dodał dwa do dwóch i .... no właśnie, wyszło mu 9, ale wszyscy dookoła myślą, że to prawidłowy wynik, bo w końcu brat mojej żony im to powiedział, więc to prawie info z pierwszej ręki ;-)

#logikaniebieskichpaskow #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OP: @Walkiria81 Łatwo powiedzieć - mimo wszystko to jedyny brat żony, z którym dobrze żyjemy, bo poza plotkarstwem to jest całkiem w porządku... A w tym przypadku zapytałem na otwartej grupie FB, więc każdy mógł to zobaczyć (i słusznie, bo po to pytałem), ale nie miałem pojęcia że skończy się na pełnej analizie od miejscowości, przez motywacje, do zasobności mojego portfela... I gdyby to przeanalizował i zostawił dla siebie -
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a to ci plociuch. Znajdzie mu jakieś zajęcie to nie będzie miał czasu na ploty. Najczęściej i najwięcej plotkują osoby które własne życie mają mało interesujące, niską samoocenę, szukające atencji.

Ewentualnie w ostateczności wkręć go w jakąś historię, jak puści plotę niech wyjdzie na jaw jakie bzdury plecie. Tylko koniecznie powiedz i podkreśl, żeby absolutnie nikomu nie mówił ;) Będzie mieć nauczkę na przyszłość.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: no nie wiem czy można być w porządku uprawiając plotkarstwo i siedząc u kogoś w kieszeni - z takiego niezdrowego zainteresowania tym co robisz i co posiadasz ZAWSZE wyjdzie jakiś kwas. To tylko pokazuje, że szwagier jest zwyczajnie zazdrosny - dla mnie to znaczy, że nie jest "w porządku".
  • Odpowiedz