Wpis z mikrobloga

Mirki, kupuje telefon z #allegro i po naciśnięciu "Kup Teraz" wybrałem dane dostawy i płatności chciałem się upewnić czy wybrałem prawidłową aukcje. Okazało się że aukcja jest nie aktualna. Oznacza to że ktos mnie wyprzedził czy może komunikat pojawia się ze względu na to że "zarezerwowałem" aukcje? W zakładce "kupione" ta aukcja mi sie wyswietla, lecz widoczny jest przycisk "ponów płatność". Co teraz? Wysyłać pieniądze? Co mogę zrobić w sytuacji gdybym teraz wyslal pieniądze a przesyłka nie zostalaby wyslana? Jestem jakoś chroniony i moglbym liczyć na zwrot pieniędzy?
  • 5
@ryzowy-ksiaze Po kupnie status jej się zmienia i widzisz to co inni. Na swoim koncie masz możliwość jej opłacenia, ponieważ ją kupiłeś.
Rozumiem, że przed zapłaceniem wyszedłeś z karty płatności. Jeśli tak to wszystko jest ok i dlatego masz przycisk opłać ponownie. Jeśli masz wątpliwości to najlepiej wykonaj telefon do sprzedawcy :)

Odnośnie do opłacenia lecz braku wysyłki. Allegro ma program ochrony kupujących do 20 tys. złotych.
@user_Adrian faktycznie, byłem na karcie płatności i anuluowałem. Nie ogarnąłem o co chodzi, w sumie pierwszy raz kupowałem przez allegro samodzielnie.

Dostałem maila od sprzedającego że nie otrzymał wpłaty, więc stwierdziłem że zapłacę i wydaje mi się że wszystko w porządku. Dzięki Mirki.