Wpis z mikrobloga

Czy to prawda że po #sgh specjalizacja #miesi można taki dobry hajs zarabiać/ Ciężko się na tą specjalizacje dostac? Jak z poziomem serio jest tak ciężko, jak ktoś ma mature z matmy rozszerzonej ok 70/80% procent da rade? I jakie średnie zarobki są po tym załóżmy mając 3 lata doświadczenia po tym? #studia #studbaza #datascience
  • 18
  • Odpowiedz
@Hollaholla: SGH jest taką uczelnią, że możesz przez nią przelecieć nic nie robiąc ale wtedy też niczego się nie ucząc i pewnie i tak znajdziesz jakąś #!$%@? pracę w korpo, ale jeżeli się postarasz to spokojnie możesz się dużo nauczyć, ale wymaga to dużo pracy samodzielnie - wtedy też łatwiej o dobrą pracę. W ogólności pracodawcę mało obchodzi jaką uczelnie skończyłeś.
  • Odpowiedz
@mcnight95: takie opinie właśnie często czytałem a jak to jest na tej specjalności miesi? Tam pewnie opierdzielając się tak łatwo nie będzie? Jakie zarobki można osiągnąć po studiach na tej specjalności będąc średnim albo inaczej ile zarabia średni absolwent tej specjalności, może masz jakichs znajomych którzy ją skończyli? Druga sprawa to serio na sgh większość ludzi już na 2 roku pracuje jak tak to gdzie/ jakie stanowsiko?
  • Odpowiedz
@Hollaholla: myśle ze nie ma czegoś takiego jak średnie zarobki po miesi - mam znajomych którzy zarabiają 10k jeszcze nie kończąc magisterki ale tez takich co zarabiają 3-4k w korpo, wszystko zależy od ciebie ile będziesz pracował nad sobą i w jaka branże pójdziesz
  • Odpowiedz
@Hollaholla miesi to kierunek nie specka, na SGH dostają się wszyscy tak samo i potem każdy może sobie wybrać kierunek jaki chce (ELA kierunki uwzględnia). Specjalności mało kto robi bo nie ma to chyba żadnych plusów (jedynie ogranicza możliwość pisania pracy do tematyki około specki, co w zasadzie jest minusem)
  • Odpowiedz
@Hollaholla jeśli mówimy o licencjacie to pierwszy rok jest ogólny, pod koniec pierwszego roku wybierasz kierunek (ale przedmioty wybiera się samemu więc część kierunkowych możesz realizować już na pierwszym)
  • Odpowiedz
myśle ze nie ma czegoś takiego jak średnie zarobki po miesi - mam znajomych którzy zarabiają 10k jeszcze nie kończąc magisterk


@mcnight95: Wiem, że już minęło z 5 lat, ale mógłbyś napisać co robili Twoi znajomi co wtedy zarabiali te 10k? Bo przede mną podobna ścieżka edukacyjna.
  • Odpowiedz