Wpis z mikrobloga

Powermatic jest różnie oceniany, krążą opinie, że są w nim plastikowe części i jest trudno serwisowalny. Open heart to też coś co się nudzi, taki niby tourbillon. Ja bym szukał czegoś innego. Sama stylistyka też to mnie nie przemawia, ale to już kwestia gustu.
  • Odpowiedz
@miqiu: a nie mówiłem...?? ;-) kolega @wujekwichura już odradza :-) nawet nie widziałem jego postu jeszcze :-) sprężyna w Powermatic jest silikonowa co ma swoje
antymagnetyczne walory (i tym się Tissot chwali w reklamach) jak z trwałością tego cuda to opinie są właśnie kiepskie.
  • Odpowiedz
@AllieCaulfield: wychwyt i kotwica są z tworzywa. Nie chodzi tylko o magnetyzm ale o mniej tarcia części z tworzywa dzięki czemu mogli zamontować cieńszą i dłuższą sprężynę (która nadal jest stalowa).
@miqiu: unikaj powermatica 80. Swatch wziął sprawdzoną i dobrą ETA 2824, obniżył częstotliwość i zwiększył spręzynę. Zegaarek chodzi mniej płynnie ale za to dłużej na pełnym nakręceniu. To tak jakby ci w samochodzie #!$%@? mocno moc ale dali podwójny
  • Odpowiedz
@miqiu: I właśnie kolega @thewickerman88 wszystko ładnie wyjaśnił (jak zawsze zresztą przy tym temacie) mnie się nie chciało tego wszystkiego pisać. Przepraszam za moje lenistwo :-)

I jeszcze jeden zegar z open heart mi przyszedl do głowy. Bardzo proszę :

https://www.firstclasswatches.co.uk/seiko-premier-automatic-signature-mens-open-heart-watch-white-dial-ssa369j1-p-47798/?correct_country=160&glCurrency=NOK&glCountry=NO&gclid=CjwKCAiAjNjgBRAgEiwAGLlf2h2OGRqXJAB0XipOA2ZoR0bzD5dqPQyuke2jF4dsLDHg1LhsTUdvlRoC19AQAvD_BwE
  • Odpowiedz