Wpis z mikrobloga

#xiaomi leci sobie ewidentnie w kulki z zaniechaniem aktualizacji modelu #mi5. Jest to flagowa jednostka, którą wprowadzono na rynek przed niespełna 3 laty (na wiosnę 2016 roku). #snapdragon 820, na której ona się opiera jest z nami już 3 lata. Rozumiem jeszcze decyzję o pozostaniu przy #android Oreo, ale brak aktualizacji nakładki #miui??? Którą tak naprawdę nie trudno przygotować, bo przy takiej liczbie modeli oni muszą mieć to jakoś zautomatyzowane...

Mirki, zastanawiam się, jak tu można narobić bardachy, żeby smród poszedł po necie i kicaje się opamiętały. Znalezisko na głównej Wykopu nie przejdzie, bo chinole tam nie zaglądają. Na Twitterze? Pytanie o zasięg... Na ich oficjalnym forum? Pytanie, ile osób przyłączy się do tego...

Szkoda po prostu, a z alternatywnymi romami nie chce mi się eksperymentować za bardzo.
  • 18
@matti_aa: @Miedzyzdroje2005: Jestem tego samego zdania. Jeszcze jakiś czas temu chodziło mi po głowie kupno tego co będzie po mi8 lub innego wynalazku, ale tym sposobem totalnie mnie do siebie zrazili. Ostatnia wersja z 22.11 to jakaś niedoróbka i dużo mi się zaczęło kaszanić. Na ten moment zainstalowałem sobie SyberiaOS i jest git, nie ma na co narzekać, SOT też dobry. Ale już dawno mi się znudziło kombinowanie z romami.
@t-time: mnie też znudziła się zabawa z instalowaniem romów, każdy po pewnym czasie przestaje działać tak jak powinien. Używam teraz Pixel Experiance i póki co jest okej, ale jak zaczną się problemy to chyba trzeba będzie zacząć się rozglądać za promocjami na iphony 7 albo 8.
@Miedzyzdroje2005 pisałem podobny post o mi6 kilka dni temu. To są jakieś jaja telefon #!$%@? ma rok z hakiem a nadal. Ma tylko androida 8.0, rozumiem jeszcze 8.1, albo na dniach żeby Pie było. A tu dupa blada. Szkoda słów, była dobra marka ale nie wiem czy następny telefon wezmę z xiaomi. Wyrozniali się kiedyś długim i dobrym wsparciem, a teraz robią tak samo jak samsung czy Huawei.