Wpis z mikrobloga

@wykopekprzegrywek: Kupiłem 2 lata temu ponad 3 używane HDD po 1TB, wtedy za ~100zł - póki co jeden zaczął mulić, pozostałych dwóch używam na bieżąco. Mirror mam skonfigurowany w Windowsowym Storage Spaces, działa bez zarzutu u mnie. Teraz trochę mi się budżet poprawił i w takie storage spaces wrzuciłem sobie 4x1TB SSD :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopekprzegrywek: myślałem, że chodzi ci o spora ilość miejsca, a nie dysków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zamiast kisić tyle danych na dyskach to pomyślałbym o archiwizacji i odlozeniu na półkę o ile są to np stare zdjęcia itd. Do których nie zagladasz często
@Koliat: aktualnie mam 8 tb w 2x1tb +2x3tb i jeden 3tb leży na szafce bo zaczął się przegrzewać. ale wszystkie masz pod jednym kontrolerem więc z nich zrobisz raid musiałbym się bawić w 4 raidy i przy tym odpadną mi 4 dyski na każdy po jednym trochę za dużo się zmarnuje.
@wykopekprzegrywek: Przepraszam ale średnio zrozumiałem :P W każdym razie chyba to o czym mówisz to ma zastosowanie przy hardwareowym RAIDzie, w softwareowym (który nie odstaje aż tak wydajnością) możesz w miarę dowolnie mieszać. Zrób sobie w VHDXy różnej wielkości (dynamically expanding), podmontuj je i eksperymentuj, może uda się to zoptymalizować.
@wykopekprzegrywek: Jasne, w sensie - jeśli nadaje Ci się do pracy i spełnia potrzeby to super :-) Mi z kolei aktualizacje i tracking niezbyt przeszkadzają więc cisnę zazwyczaj po najnowszych buildach, tylko insidera mam na HyperV. Ważne że spełnia Tobie potrzebne funkcje, tylko po to jest ;)
@wykopekprzegrywek: Jakbyś chciał to mam 1,5 TB po stażu w Synology - przestało przechodzić diagnostyke, w sensie wszystko działa ale ostrzega i zaleca wymiane. W przyszłym tyg bede kombinować, mysle nad sprzedażą obu dysków 1,5 TB i wpakowałbym dwa większe w RAIDzie 1