Wpis z mikrobloga

@nowiutki: Dzięki za info, w sumie zaczynam szukać coś do domu i nie jestem do końca w temacie co i jak.
Czyli filmiki będą na nim dobrze wyglądać? Druga rzecz sprawdziłem, ten Benq nie obsługuje 3D i w sumie nie wiem, czy odpalą się filmy z pendrajwa.
@SurowyOjciec: do 2tys zł ciężko będzie znaleźć projektor FullHD z trybem 3D bo producenci kastrują je ze wszystkiego co zbędne. Filmy z penka to przez laptopa, a laptop kablem HDMI do projektora. Nawet droższe modele nie mają żadnego systemu, który pozwalałby na bezpośrednie odtwarzanie. Co do jakości obrazu, sam użytkuję nieco droższy model W1090 (identyczna jakość optyki) i jest bardzo spoko.

Sprawdź jeszcze Optomę HD143X - jest bardziej cichy, ma tryb
@nowiutki: Na Xkom była informacja, że nie jest 3D ready. No to jeszcze lepiej.
W sumie projektorek miałby służyć do casualowego oglądania wieczorem filmów. Raczej nie będzie stał w jednym miejscu, jeśli już to w sypialni, czasami zapuszczę jakieś bajki w pokoju syna. Jak można się domyśleć pomieszczenia nie są duże, głośność będzie grała dużą rolę.
@SurowyOjciec: Optoma HD27e jest droższa niż 2tys zł. Ma wyższą jasność podbitą białym segmentem w kole kolorów RGBCYW, więc lepiej nada się do oglądania w ciągu dnia, kosztem odwzorowania kolorów i ciut wyższym ryzykiem efektu tęczy. HD144X to praktycznie to samo co poprzednia wersja HD143X. Z tych dwóch HD27e oczywiście lepszy.
@nowiutki: Jeszcze jedna rzecz, w sypialni do projektora do ściany będzie ok 3 metry. Nie mogę ustawić go bliżej, czy dalej. Według Ciebie ten Optoma HD27e DLP będzie optymalny dla takiego pokoju? Myślę o ilości cali do wyciśnięcia na ścianie.
@SurowyOjciec:
Miałem HD82, zachciało mi się 3D, kupiłem HD144X, kontrast strasznie słaby, czerń bez opcji dynamicBlack mizerna, ogólnie nie polecam, przy HD82 to zabawka.
Zorientowałem się już po zagranicznych forach i testach szczegółowych, Bierz W1050, dwa razy większy kontrast niż optoma i czerń 0,09 l w stosunku do 0,19 l optomy.
W1090 przy takim samym poziome czerni co w1050 zaświeci jaśniej, kontrast gdzieś 20% lepszy, jednak przy małym ekranie może być
@nowiutki: Jak w Benq działa opcja SmartEco ?
Polepsza czerń czy tylko operuje naprzemiennie trybem Normal/eco w zależności od sceny ?
Tzn czy schodzi poniżej czerni w takiej jak jest w trybie Eco, tak jak DynamicBlack u optomy.
Tzn czy schodzi poniżej czerni w takiej jak jest w trybie Eco, tak jak DynamicBlack u optomy.


@Excalibue: nie schodzi, więc raczej przerzuca tryby. Nie używam tego trybu bo najbardziej skraca żywotność lampy, efekt znikomy a wiatrak wyje jak na normal. Eco na wieczorne seanse najlepsze, a na jakiś meczyk w środku dnia przełączam na normal.
@SurowyOjciec: Tak właśnie działają cyferki w marketingu : )
Odsyłam do francuskich testów :
https://www.lesnumeriques.com/videoprojecteur/benq-w1090-p35353/test.html
Wrzuć sobie w translator.
Nawet do 2500zł najlepszy będzie W1090, chyba, że ekran będzie mniejszy niż 100" to wtedy lepszy będzie W1050, W1090 zabije Cie jasnością. można też dokupić filtr ND2 który przyciemnia obraz jak będzie za jasno tylko kłopot z zamontowaniem tego do obiektywu BenQ.
Panowie, jakby nagiąć mój budżet do 2500 pln , to jest jeszcze jakaś alternatywa w stosunku do Benqa i Optomy w postaci innych producentów?


@SurowyOjciec: raczej nie. To dalej niska półka projektorów DLP FullHD. Optoma jest na pewno bardziej cicha od Benqa, ale ma gorszą jakość obrazu. Jak do 2,5tys zł to obadaj sobie jeszcze Epsona EH-TW5300 lub 5400 - to już co prawda bardzo stary model, w zupełnie innej technologii