Wpis z mikrobloga

Dzień przed urlopem mam zabieg, na który mogę dostać zwolnienie lekarskie na tydzień i teraz zastanawiam się jak zrobić.

1. Wziąć zwolnienie tylko na dzień zabiegu i reszta z urlopu?
2. Wziąć zwolnienie na cały tydzień i odwołać te kilka dni urlopu, które potem przejdą mi na nowy rok?

#pracbaza #korposwiat
  • 9
  • Odpowiedz
@nairoht: no wiadomo że bardziej się opłaca zwolnienie na tydzień i ewentualnie ekwiwalent za niewykorzystany urlop, bądź urlop w przyszłym roku, ale chcę być fair wobec pracodawcy

@Mzil:
  • Odpowiedz
@wuut: nie wiem skąd wy sobie wymyśliliście ekwiwalent za zaległy urlop, otrzymuje się go w przypadkach wypowiedzenia i braku możliwości wykorzystania go na nim lub zwolnienia - jeżeli nie wykorzystasz urlopu w danym roku możesz to zrobić do września przyszłego roku i pracodawca musi cię do tego miesiąca 'wyzerować'
  • Odpowiedz
@nairoht: @GrubyRozowyKot: @wuut: Ale taki zaległy urlop można przeciągać nawet i kilka lat, aż do zmiany pracodawcy więc śmiało można liczyć na ekwiwalent. Ja w tym roku w taki sposób przytuliłem okrągłą sumkę można powiedzieć za urlop, którego nie wykorzystałem 3 lata temu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz