Wpis z mikrobloga

Cześć. Aktualnie jestem bez gotówki i muszę wrócić do miejscowości, która jest 300km dalej, zostałem #!$%@? w pracy. Nie mam możliwości dostania żadnej gotówki w najbliższym czasie. Chce wrócić z delegacji pociągiem, słyszałem o takim czymś jak bilet kredytowy, coś takiego, jednak ja, żeby się dostać do domu będę się musiał przesiadać, to jak to będzie wyglądać, korzystaliście z tego?

#pkp
#pociagi
#podroze
  • 18
  • Odpowiedz
@Rocknex2: 12 lat temu z tego korzystałem. i albo mnie konduktor #!$%@?ł, albo to nie ma różnicy z mandatem. czyli wypisują bilet + opłatę manipulacyjną za jego brak. Więc lepiej wejdź do pociągu i trzymaj kciuki, żeby nie było kontroli
  • Odpowiedz
@kwsap: Nie masz bladego pojęcia o czym mówisz, więc nie wprowadzaj w błąd. Jeżeli się przesiada, to na każdy odcinek nowe wezwanie do zapłaty. A jego kwota zależna jest od przewoźnika. Jest to 50-krotność najtańszego biletu jednorazowego.
  • Odpowiedz
@DonPierozkone: To jak mam od miasteczka położonego od Poznania 50km i później bezpośrednio na Olsztyn, czyli 1 przesiadka, to zapłacę 2 wezwania od zapłaty, czyli od #!$%@? hajsu pewnie?
  • Odpowiedz
@Rocknex2: Z Poznania do Olsztyna masz pociąg IC. Tu wezwanie do zapłaty to cena biletu + 162,50 jeśli zapłacisz w ciągu 14 dni. Jeśli dłużej to będzie już 650zł. A na ten wcześniejszy odcinek to pewnie Regionu to będzie mniej.
  • Odpowiedz