Wpis z mikrobloga

Już nie będzie polskiego Virtus.pro na następnych Majorach CS:GO. Pożegnanie Virtusów z Majorami… Dwa finały: jedno zwycięstwo, 5 półfinałów. Kilka lat grania na poziomie w jednym składzie. Fenomen esportowy. Powtarzalność sukcesów przez lata,a przecież pierwsze duże zwycięstwo w CSGO odnieśli tu w Katowicach, przy rodzimej publiczności i było to przecież pięć lat temu. Coś niewiarygodnego! Co turniej siadaliśmy, jak do telenoweli, żeby właśnie oglądać tę rywalizację. Fenomen socjologiczny! Ileż rzeczy można było im przypisać podczas tej kariery? Że można w życiu wygrać. bez zmian składów co trzy tygodnie. Że byli graczami rzetelnymi, solidnymi, posłańcami wielkich wiadomości, wielkiej nadziei. Zaczynali jako idoli kryzysowi, mający nas prowadzić jako ambasadorzy wspaniałego skoku cywilizacyjnego do świata CS:GO. Fenomen społeczny. Przecież my, dzięki tym transmisjom, żyliśmy życiem zastępczym. Byli powodem ogromnej zbiorowej radości. Dali nam wiele. Bardzo wiele... Mam nadzieję, że z tych młodych chłopaków, którzy dzisiaj mają aspiracje, którzy oglądali Virtusów jak wygrywali na całym świecie, jak Gabriel Toledo który powiedział, że NEO go natchnął. Że uwierzą, że nie zmarnujemy tego fenomenu, jaki się stworzył przy oglądaniu turniejów CS:GO. Tego fenomenu popularności - 50 tys. ludzi kiedy grali w Tauron Arenie, rekordowa widownia, kiedy zdobywali mistrzostwo w Katowicach. Zwycięstwo i ta wielka radość nas, ludzi, którzy ich oglądaliśmy. Państwo przed ekranami krzycząc, skacząc... Ja także krzycząc, skacząc... Po prostu... Było pięknie i coś się niewątpliwie zamknęło, ale miejmy nadzieję, że w esporcie będzie jakaś próba kontynuacji. Virtusomanii już nie będzie nigdy. Natomiast ważne, żeby były sukcesy esportowe i żeby coś po Virtusach trwałego, bardzo trwałego, zostało. Dziękujemy Wam bardzo, Virtusi! Dziękuję Państwu. Do usłyszenia.
#csgo
maxciekpl - Już nie będzie polskiego Virtus.pro na następnych Majorach CS:GO. Pożegna...

źródło: comment_EW0Ee0R2eufEHXeWwrzA85CG57eFCW16.jpg

Pobierz
  • 45
@chlebek_ziemniaczki: No ale jak Pasha, FalleN, Lewandowski coś wygra, zdobędzie tytuł to na logikę oni też go mają nie? Jak zmienią drużynę (co nie raz robili) to w ich dorobku zostaje na zawsze Finalista ESL 2050, Mistrz Świata 1746 i tak dalej i tak dalej. Nie kasuje się, bo to rosyjska, niemiecka, czy inna organizaja.

Więc nie wołaj mi tutaj św. Tomasza tylko uspokój poślady zielonka i trochę pomyśl
@chlebek_ziemniaczki:

grajac pod Rosyjska flaga

Popatrz na screena, z losowej gry Virtusów. Nie wiedziałem, że tak wygląda flaga Rosji.

Jak byś nie zauważył to gry na ESL czy innych zawodach to nie są starcia międzynarodowe tylko drużynowe. Rosja czy Polska czy Filipiny nie mają tutaj nic do gadania bo tytuł przypada graczom.
Queltas - @chlebek_ziemniaczki: 
grajac pod Rosyjska flaga
Popatrz na screena, z los...

źródło: comment_SaRj8v83V8nqXEeFx9iCDSUC7f3qmMuF.jpg

Pobierz