Wpis z mikrobloga

@michakasta A tak poważnie to nie kojarzę tego na tyle dobrze żeby się merytorycznie wypowiedzieć, ale kojarzę jak facet na uczelni wspominał że dobre rozwiązanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Danicen: Polskim złotem będę palił hobbistycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszędzie, gdzie dzwonię o zapytanie na temat pomp ciepła, sprzedawcy bardzo zachwalają te folie grzewcze na podczerwień. Ma to jaki sens czy to tylko marketing zakrojony na szeroką skalę?
@michakasta Wiesz no nie chce Ci powiedzieć bzdury, bo nie zajmuje się ociepleniami, takimi pierdołami bawiłem się na inżynierce i pamiętam że facet zachwalał. Pompy ciepła są na pewno lepszym rozwiązaniem niż zwykły piec węglowy, tym bardziej jeśli jest starego typu.
@michakasta: w przyszłym roku będę w nowym domu robił ogrzewanie foliami Heat Plus. Red Snake, to jest ten sam produkt, ten sam producent w Korei, tylko w Polsce markę sobie ktoś wymyślił i sporo za to woła.
Do tego instalacja PV i będę miał ogrzewanie prawie bez opłat.
@JacaGlaca: a miałeś styczność (czy przebywałeś w takim domu) osobiście z tym ogrzewaniem? chodzi mi o komfort przebywania w pomieszczeniach oraz odczuwalną ciepłotę. Jak rozwiązujesz kwestie ogrzewania c.w.u?
Osobiście boję się, że ta instalacja będzie więcej zużywać prądu niż obiecują to przedstawiciele.
@michakasta mój brat kupił kiedyś do lokalu jakiś obraz na podczerwień? Nie wiem czy działało to tak samo ale było to kiepskie, trzeba było siedzieć kilka cm obok żeby czuć ciepło a o nagrzaniu otoczenia to można było pomarzyć. Chyba by tego musiało być ze sto sztuk.
@michakasta: @Danicen: Marketing i wprowadzanie ludzi w błąd wykorzystując ich niewiedzę :D
Toż to jest zwykła mata grzejna, elektryczna.
Jak masz jakieś konkretne pytania możemy spróbować odpowiedzieć.
Nie znam firmy ale tak na szybko z ich strony internetowej:

1) "To oczywiste, że jednostka energii elektrycznej kosztuje więcej od jednostki gazu – wystarczy jedynie zwrócić uwagę, że do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej ile z niego „ucieka”. Dlatego, żeby
@michakasta: byłem na prezentacji. Ustawione 23 stopnie na termostacie i ciepło, aż trzeba się rozbierać do koszulki.
Ciepła woda - pompa ciepła do CWU. U mnie będzie to Auer Edel 200. Brałem pod uwagę również głośność urządzenia. A ta ma tylko 33 dB. Dodatkowo robię wylot powietrza z pompy w dwóch kierunkach: w chłodne dni na zewnątrz, w lato schłodzone powietrze do salonu. Zawsze trochę chłodnego powietrza dostarczę w upały.
Na
@michakasta: @JacaGlaca: Ale ja Ci mogę powiedzieć gdzie jest haczyk i czemu są dwa różne zdania;)

Wszedłem właśnie zerknąć na to forum.
I żeby nie było, ja nie mówię, że to jest złe i wog. Tylko jestem realistą i lubię znać pogląd na całą sytuację.
Nie przeglądałem całego forum, bo i tak dużo już na to czasu poświęciłem. Ale przewija się tam cały czas wzmianka o tym, że takie ceny
@WhiteS: A co w takim razie sądzisz o pompach ciepła powietrze- woda? Dla mnie ten system bardziej przemawia, ponieważ jest więcej danych na jego temat, które mogę sobie sam mniej więcej policzyć. P.S. W tych foliach grzewczych wszyscy pomijają, że potrzeba w domu osobnej instalacji do ogrzewania c.w.u.
@michakasta: Pompy ciepła ogólnie moim zdaniem najlepsza opcja na chwilę obecną.
Wyższy koszt inwestycyjny aniżeli tradycyjne ogrzewanie ale sprawność pomp ciepła robi swoje.
Tutaj też są te same zmienne co wszędzie, fotowoltaika, wentylacja mechaniczna itd. Z pompami ciepła fajnie właśnie współpracuje ogrzewanie podłogowe, no ale masz wtedy wodne nie elektryczne. Ono ma dużą bezwładność bo nagrzewa całą wylewkę. Teraz pompy ciepłą powietrze-woda mają chyba stosunkowo wysoką sprawność sezonową nie to co
@StanislawAniol: normalne, że trzeba zainwestować. Nawet robiąc "tradycyjne" ogrzewanie, trzeba wydać grubą kasę, a potem i tak trzeba płacić choćby za zużycie gazu.
U mnie folie w podłodze ok. 10-15 tysięcy (chyba, że pójdę jednak w kable w wylewce, wtedy będzie taniej). Do tego instalacja PV ok. 30 tysięcy. I mam spokój. Dom bardzo dobrze ocieplony.
Pompa ciepła do ogrzewania mnie nie przekonuje. Wydatek na całe ogrzewanie z 60 tysięcy. Do
@StanislawAniol: spokojnie, wiem co muszę zrobić i wiem, na co mnie stać. Poza tym nie buduję domu murowanego. Nie będzie to też dom szkieletowy ani z bala. Ale będzie drewniany, ocieplony wełną 20 cm. Współczynnik przenikania ciepła dla ściany U<0,15 W/m2K.
@michakasta: zerowe, więc tylko opłaty stałe. Instalacja PV będzie tak dobrana, żeby produkcją pokryć zużycie energii potrzebnej na ogrzewanie, prąd bytowy i 20% tego, co zabierze zakład energetyczny.