Wpis z mikrobloga

Niedawno zmieniłem prace, po 2 latach w miniKorop na inne miniKorop, niedawno czyli od 3.12 nowa robota. Pare dni temu dostałem ofertę z jeszcze innego Korpo i zaprosili mnie na rozmowę, obecna robota nie jest zła, chajsy dobre. I się tak zastanawiam czy jak mnie zatrudnią w nowym korpo to czy się zwalniać po 2 tyg obecnej pracy? Jak później patrzy na to pracodawca jak pracowałem 2 tyg i zmieniłem prace? Co o tym myślicie? #pracbaza #it
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BajerOp: No tak, to chyba jedyna rzecz. Tak czy siak na miejscu OP nie zmienialbym pracy tak szybko, jezeli w obecnym miejscu bylbym zadowolony i z pieniedzy, i z atmosfery. Czasem nie warto az tak kombinowac.
  • Odpowiedz
@leftfinger: hmm, jednak to sam pracodawca się do mnie odezwał przez linkedin, a tam mam aktualne dane. Generalnie myśle, że na rozmowę warto pójść chociażby żeby mieć jakiś kontakt na przyszłość, a jeżeli sam rekrutuje to nie wydaje mi się żeby miał problem z tym że pracowałem 2 tyg. Oczywiście na rozmowie o tym powiem, żeby nie było niejasności.
  • Odpowiedz
@SanHolo: raczej mi chodzi o twoje podejście od obecnego pracodawcy i potencjalnego kolejnego któremu powiesz na rozmowie, że he he no 2 tygodnie sobie pracuje ale moge to rzucić w #!$%@? :D - ostatnio jak byłem na rozmowie prezes mi powiedział, że bardzo nie szanuje takiego podejścia. Ale to pewnie każda firma ma swoje standardy, co do samego pójścia na rozmowę to myślę, że tak czy owak warto iść nie
  • Odpowiedz
@leftfinger: rozumiem :) dzięki za rady, tez nie czuł bym się dobrze zwalniając się po 2 tyg, jednak gdy mam szanse mocni się rozwinąć to ciężko z tego zrezygnować. A może odpadne na rozmowie i będzie po problemie xD jednak będę to musiał dobrze to przemyśleć żeby smrodu nie narobić :)
  • Odpowiedz
@leftfinger: Gdyby firmie zależało na pracowniku to by dała długi okres wypowiedzenia. Teraz to wszyscy chcą zatrudniac na b2b żeby było taniej ale jak ktoś się zwolni to obraza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zatrudniasz na umowę o pracę, dajesz pół roku wypowiedzenia i jesteś bezpieczny.
  • Odpowiedz
Nigdy nie brałem pod uwagę żeby ściemniać przed nowym pracodawca czy to odnośnie obecnej pracy czy swoich umiejętności. Jeżeli pracodawcy obecnemu zależy na mnie to zrobi wszystko żebym został. A jeżeli przyszły pracodawca zobaczy we mnie dobrego pracownika to tez będzie mnie próbował nakłonić do zmiany pracy mimo 2tyg stażu w obecnej pracy.
  • Odpowiedz
@tomszczyk: dzban bo niepotrzebnie obrażasz dziewczynę, ktora ma racje. Przedstawiła jedno z rozwiązań. Wcale nie ma obowiązku ujawnienia całej swojej historii zatrudnienia, dodatkowo źle to wyglada w cv i niepotrzebnie stawia @SanHolo: w złym swietle. Ujawniając to w niczym sobie nie pomoże a wręcz zaszkodzi bo przyszły pracodawca będzie myślał ze łatwo może zniknąć gdy kolejny zaproponuje wiecej. Firmy nie ryzykują i badają teren, dlatego od razu odpadasz
  • Odpowiedz
Witam ponownie Mirki, nawiazując do mojego wpisu, zakończyłem właśnie proces rekrutacji i dostałem się do nowej #pracbaza . Na szczęście akurat minie mi 2 miesiące obecnej pracy. Wiec nie będzie to tak źle wyglądało jak dam wypowiedzenie. W obecnej pracy czuje, że to nie praca dla mnie i nie byłbym dobrym pracownikiem. Ale załatwię wszystko tak jak należy. Mam nadzieje ze popieracie moja decyzje:)
  • Odpowiedz