Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej zrobić dodatkowe nagłośnienie do TV, żeby nie musieć go włączać za każdym razem, tylko żeby startowało automatycznie razem z TV? Istnieje coś takiego?
Aktualnie korzystam z listwy master/slave ale nie jest to rozwiązanie idealne, bo ciężko ją idealnie zaprogramować i często się zdarza, że potrafi odłączyć głośniki.

#kiciochpyta #audio
  • 5
  • Odpowiedz
@goferek: A czy to nie jest standardowa funkcja kin domowych? Spotkałem się z tym wielokrotnie i wymagało to jedynie włączenia takiej funkcji w menu TV/kina domowego
  • Odpowiedz
@bugg: nie mam pojęcia, dlatego wolę się zapytać. Swój TV mam stosunkowo od niedawna, a tak to miałem kontakt z tymi urządzeniami tylko u rodziny, a tam wiadomo, nie może być absolutnie dobrej jakości dźwięku, tylko maksymalnie płasko, więc zawsze puszczali bezpośrednio z wbudowanych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślałem wstępnie o jakimś soundbarze czy zestawie kolumn.
  • Odpowiedz
@goferek: Hm z tego z czym miałem do czynienia to najlepiej współpracowały ze sobą TV i kino domowe tego samego producenta. Ostatnio ojciec zmienił TV na nowego Samsunga i nadal taka funkcja współpracuje z około 6 letnim kinem domowym Panasonica, wystarczyło włączyć w ustawieniach. Każdy producent ma pewnie swoją nazwę na taką funkcję, ale obstawiam, że to standard przy połączeniu kablowym.
  • Odpowiedz
@goferek: w Panasonic nazywało się to Viera Link i działało bardzo dobrze, ale tak jak mówie, stary Panas współpracuje teraz z nowym Samsungiem.
  • Odpowiedz