Wpis z mikrobloga

@StaryZdzich: szydełkowania, nie haftowania
@konto_do_rozdajo: znaczniki możesz kupić i to w zasadzie wystarczy. Szydełka najlepiej metalowe i tak jakby z jednego kawałka, a nie z grubszą rączką. Jeśli startowo i mama nigdy tego nie robiła to raczej grubsze włóczki i szydełka (5-9mm). Na początek włóczka najlepiej akrylowa, bo wełna ma to do siebie że często nie lubi prucia i się niszczy, a akrylu w razie czego nie szkoda (a będzie
  • Odpowiedz
@konto_do_rozdajo: Sa eleganckie i ladne zestawy szydelek, ale jak to zupelny poczatek i np. nie wiadomo czy ja to kreci to ja bym nie leciala na razie w drogie marki. Swoją drogą moje najwygodniejsze szydelka sa z biedry (teraz wlasnie znowu rzucili, do tego kilka innych akcesoriow, mozna sobie skompletowac fajny zestawik ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Mozna tez kupic jakis gotowy diy kit gdzie daja wloczke
  • Odpowiedz
  • 0
@nacpanazielonka @vandalia Moja babcia robiła bardzo dużo na drutach i szydełku, więc mama też coś tam umiała, ale to było ponad 30 lat temu. Teraz kiedy sama została babcią, to już kilka razy w rozmowie wspominała, że chętnie by sobie przypomniała "na stare lata" jak się szydełkowało. Dziękuję za pomoc! Myślę, że teraz dam radę coś jej wyszukać ;)
  • Odpowiedz
@konto_do_rozdajo jeśli chcesz kupić trochę pożądniejsze szydełko to polecam Clover Soft Touch. Zależy, co Twoja mama chce robić na szydełku - możesz kupić 3 albo 3.5 mm na początek. Ja mam na swoim koncie kilka zabawek i chustę i nie wychodzę po za zakres 3-4mm więc cała reszta zestawu szydełek leży nieużywana. Do tego polecam znaczniki, albo w jakiejś pasmanterii albo np na stronce wish z chińskim badziewiem: zapłaciłam 10 zł za
  • Odpowiedz