Wpis z mikrobloga

@krolcz: Wykonalne. Można każdego psa odciągnąć, tylko trzeba wiedzieć, jak złapać za kark. Niestety praktycznie nikt tego nie potrafi, jest to ciężkie, bo na czym ćwiczyć wcześniej? Wykonalne, ale praktycznie nieprawdopodobne, że ktoś potrafi i wie jak.
  • Odpowiedz
@Reiter: oczywiście, jestem w stanie sobie nawet wyobrazić że to wykonalne. Ale to jest tak, jakbym miał do wyboru nóż albo odbezpieczony pistolet w samoobronie. Niby nożem można jak ktoś potrafi, ale wiadomo że każdy wybrałby odbezpiecozny pistolet. Szybko i łatwo eliminujesz zagrożenie. I tu jest pies pogrzebany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Reiter: Bo piszesz że wykonalne z punktu widzenia osoby która wie że tak się da. I zgadzam się że się da. Ale łatwiej jest nauczyć właścicieli żeby zakładać kaganiec, niż ludzi uczyć walki wręcz z psami
  • Odpowiedz
To prawda, tam występuje "lub", nie "i". Ale kaganiec w 100% zabezpieczy przed zagryzieniem, ofiara może być jedynie troche poturbowana. Smycz nie daje nic, takie bydle wyrwie sie ze smyczy takiej "pańci" bez zastanowienia.
  • Odpowiedz
wiele razy, prosząc o przekazanie 1% od podatku na leczenie mojej córki spotkałem się z odpowiedzią, że "wolę przekazać na schronisko 1% niż na twoją córkę" i to często pisały kobiety.....


@robertt1969: No i? Osobiście nadal pewnie szybciej przekazałabym na jakiś psi bidul. Nie podoba mi się ten ton oceniający i w gruncie rzeczy wymuszający na kimś na co ma przeznaczać swoje pieniądze.
  • Odpowiedz
  • 3
@Szybciejztalodziarnia: dopóki w Polsce nie wprowadzą wysokich podatków (im większa rasa i bardziej agresywna tym wyższy) jak w Europie Zachodniej dopóty bezmyślne jednostki będą chodowac te wieprze.


@niggerinthebox No to będą ludzie brać psy bez rodowodu o wówczas już "rasowy" nie będzie. Chyba że za każdym razem przy rejestracji psa biegły specjalista sam będzie określał jak psa do rasy zakwalifikować.
  • Odpowiedz
  • 0
@niggerinthebox xD Z hodowli zarówno tych legalny (pies bez rodowodu jest tańszy) jak i tych działających nielegalnie.
Pomijam kwestie i problematycznosc kwalifikacji wszelkich mieszkańców.
  • Odpowiedz