Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki,

tak chciałem się tylko pochwalić, bo #czujedobrzeczlowiek Co roku na święta, razem z #rozowypasek, staramy się pomóc jakiejś rodzinie. Zawsze kupowaliśmy im całe torby jedzenia z długim terminem, chemię itp. - żeby chociaż jednorazowo odciążyć budżet takich osób i dać na święta trochę uśmiechu i wiary w innych ludzi.

W tym roku, oprócz prezentów dla dwóch pojedynczych osób (jedna osoba z dalszej rodziny, jedno dziecko z rodziny zastępczej), zrobiliśmy duży, zbiorczy prezent dla domu dziecka. Zadzwoniliśmy wcześniej podpytać czego najbardziej potrzebują. Bardzo skromny pan, którego w zasadzie trzeba było ciągnąć za język, nieśmiało powiedział, że przydałyby im się ręczniki kąpielowe, jakieś bloki, plastelina, taśmy dwustronne, itp. No to kupiliśmy 10 ręczników, łącznie chyba z 50 różnych bloków, 10 opakowań plasteliny, kilkanaście malowanek i książek dla dzieci (wiecie - rebusy, zagadki, wyklejanki) i wielką górę różnych słodyczy. Po zapakowaniu wyszło całkiem spore pudło, ważące pewnie z 15 kg. Uśmiech opiekunki przyjmującej od nas to wszystko - bezcenny :)

Dlaczego to piszę? Być może uda mi się kogoś zainspirować do podobnej pomocy. Bardzo lubię pomagać ludziom skromnym, którzy nie mają podejścia "mi się należy". Zanim wybraliśmy dom dziecka, zrobiliśmy spory research w internecie. Trafiliśmy chyba dobrze. Zrobili na nas na tyle dobre wrażenie, że zamierzamy tam zawieźć jeszcze niejedną paczkę.

Dlaczego piszę anonimowo? Bo nie chcę poklasku ani plusików. Ale fajnie by było, gdyby naszym tropem poszedł ktoś jeszcze i na twarzy jakiegoś dzieciaka pojawił się dzięki takiej osobie uśmiech :)

#picrel z paczką ()

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Hej Mirki, 

tak chciałem się tyl...

źródło: comment_9BFLPuxFwpjLnyEPPoyN3xAtHJyohfUp.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: fajna akcja Mirku. Ja przekazałam w tym roku karmę dla zwierząt jednemu z ośrodków, ktore zajmują się opieką nad dzikimi zwierzętami potrzebującymi lekow i pomocy, żeby wrócić na wolność. Ale chętnie też bym przekazała coś domowi dziecka, albo samotnej starszej osobie. Może pomyślę o tym już po Świętach, kiedy kończą się prezenty i jest szara rzeczywistość.
  • Odpowiedz