Wpis z mikrobloga

Czasami zastanawiam się czy te osoby sprzedające mieszkania czasami myślą... Obczajcie wannę w tym mieszkaniu:

https://www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-mieszkanie-krakow-nowa-huta-osiedle-piastow-50m2-mzn2032074198?nb=b5a98f142d6434be06694c8dd01e287f%7C1

I oni chcą za to 280k... Czy Ci ludzie nie rozumieją, że na takim zadupiu to można w nowym budownictwie kupić i nie sprzątać takiego burdelu? Niektóre ogłoszenia wiszą miesiącami - powinno im to dawać do myślenia. Nie wiem na co liczą... Kraków się buduje, ilość szukających będzie maleć, a ludzie jadą z takimi cenami xDDD

##!$%@? #krakow #mieszkania
  • 53
  • Odpowiedz
@Bellie: to chyba ciebie #!$%@?ło a nie Kraków xD pokaż mi 50m na Piastów za 280k xD wymiana tej wanny jak nie masz dwóch lewych rąk zamyka się w 1k - nikt normalny nie kupuje takiego mieszkania żeby w nim od razu zamieszkać tylko od razu robi się remont
  • Odpowiedz
W podobnych lokalizacjach można znaleźć mieszkania w dużo lepszym stanie.


@Bellie: no pewnie tak - prawdopodobnie schodzą na pniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie opowiadaj jednak że można w tej samej cenie kupić nowe i nie sprzątać syfu xD
  • Odpowiedz
@Bellie: wykończenie i wyposażenie nowego mieszkania o powierzchni 50 mkw: ~75.000 zł

Remont kuchni i łazienki w tym z ogłoszenia + odświeżenie reszty i jakieś podstawowe meble: 30.000 - 40.000 zł

Cena nowego za metr: ~5800-6000
Cena tego: 5600.

Sam musisz zdecydować. Ale się nie sadź.

Poza tym cena ofertowa != Cena transakcyjna
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: plus remont to +/- 50 tys., za 330k to można sobie kupić gotowe mieszkania, zrobione na tip top. Po co ktoś miałby się męczyć i jeszcze wyrzucać to wszystko? To lepiej już kupić za 330 gotowe. Jak ktoś kupuje ruderę to raczej po to, żeby przyoszczędzić... A tu co? Nie dość, że nie przyoszczędzi, to jeszcze ma 2 razy więcej roboty.
  • Odpowiedz
no pewnie tak - prawdopodobnie schodzą na pniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie opowiadaj jednak że można w tej samej cenie kupić nowe i nie sprzątać syfu xD


@powaznyczlowiek: można. Mam kilka na oku - w lepszym stanie, a podobnej cenie.
  • Odpowiedz
właśnie robię odbiory 5 budynków użyteczności publicznej o łącznej wartości 12 mln więc nie, nie znam aktualnych cen w budowlance.


@zajety_elektron: nie znasz jeśli piszesz że wyremontowanie tego mieszkania wyjdzie drożej niż wykończenie deweloperskiego, skoro deweloperskie na Piastów kosztuje 7k+ za metr BEZ WYKOŃCZENIA
  • Odpowiedz
@zajety_elektron: ok widzę że z 7k się rozpędziłem ale ty z 6k też - ceny za 50m na 3-4 piętrze (bo o takim mieszkaniu mówimy w tym wpisie) to ~6500 - to w dalszym ciągu 325k za samo mieszkanie! I brak szans na negocjacje, a tam możesz coś urwać

Nawet jeśli nie urwiesz to zostaje ci 45k na remont i szansa że podłogi są ok albo coś innego da się zatrzymać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: spoko jeśli porównujesz mieszkanie z zachowanymi podłogami, ścianami, kafelkami do całkowicie nowego mieszkania z odcieniem fugi jaki Ci się od dziecka marzył xD To jak z samochodem. Można jeździć 10 letnim autem i się okłamywać że jest lepszy od auta z salonu xD
  • Odpowiedz
@zajety_elektron: kolego ale ty nie piszesz że lepiej kupić nowe mieszkanie tylko że TANIEJ kupić nowe mieszkanie. Ja bym pewnie też nie kupił tego mieszkania z ogłoszenia ale obiektywnie kupno i remont na pewno wyjdzie taniej

Nie obracaj kota ogonem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@staryhaliny: i mam jechać do Krakowa sprawdzać np. Stan instalacji elektrycznej aby założyć wymianę lub czy sufit jest równy, czy może trzeba robić podwieszany czy jak? Po zdjęciach kosztów remontu sobie nie wyliczysz.
  • Odpowiedz