Wpis z mikrobloga

Messi genialny egzekutor - wiadomo, tylko CR7 mu się w tym równa. Messi jest jednak niezwykle niedoceniany jako kreator gry i rozgrywający - gość ma prawdopodobnie najlepsze ostatnie podanie na świecie, prawdziwy wizjoner futbolu, niektóre dzisiejsze prostopadłe podania absolutnie kosmiczny poziom. A tak jest przecież co mecz. No, ale wiadomo, robi tak od 10 lat, dzień jak co dzień, nic nowego, wielu już się to znudziło..
#mecz #fcbarcelona
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@r4do5: Często Messi jest porównywany do CR7 a jedynym wyznacznikiem mają być strzelane przez nich gole. Obaj strzelają mniej więcej tyle samo, są znakomitymi goleadorami. Problem polega na tym, że Messi jest dodatkowo wybitnym kreatorem gry, mistrzem ostatniego podania. Nie wiem czy istnieje ktoś lepszy w tych aspektach od Messiego. To jest co najmniej poziom Xaviego, a dodatkowo Messi często decyduje się na bardziej ryzykowne zagrywki niż Xavi. Ludzie za
  • Odpowiedz
@Gorti: Messi jako kreator gry stoi znacznie wyżej niż Xavi (on był przede wszystkim genialnym „obrotowym” od regulacji środka pola - płynnego przejścia pomiędzy formacjami) - to po prostu najbardziej kompletny i uniwersalny piłkarz w dziejach i każdy kto się zwyczajnie „zna na piłce” + wychodzi poza schemat statystyk strzelonych goli nie ma co do tego wątpliwości ..
  • Odpowiedz
  • 1
@Gorti Wielu ludzi tego nie widzi. Jak dla mnie to Ronaldo ma nawet wieksze predyspozycje do strzelania goli i naturalną rzeczą powinno być, że strzela ich wiecej. Tak nie jest a Messi po za golami daje to o czym piszesz.
  • Odpowiedz
@Gorti: no CR7 jest lepszy pod względem atletyczności i gry fizycznej. Ale Messi nadrabia to umiejętnościami taktycznymi.

Dla mnie zawsze był Messi > CR, ale ja to Barcelonę zawsze oglądałem.
  • Odpowiedz
@iAmTS: no z tą grą fizyczną to bym nie przesadzał, skupiłbym się tutaj na aspekcie padania na murawę ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie messi zachowuje się jak 100 kg kloc bo nie jeden próbował go powalić i nie dało rady, zaś drugi pan z piękną muskulaturą, którą uwielbia się chwalić, przewraca się coś dziwnie łatwo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz