Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady. Muszę kupić wannę 160-165 x 75 cm i nie wiem jaką wybrać, chodzi mi o jej wyprofilowanie. Czy wanny takie w stylu bardziej nowoczesnym, z bardziej "kanciatym" wyprofilowaniem (jak po lewej na zdjęciu) są mniej wygodne od tych wyprofilowanych łagodnie (jak po prawej na zdjęciu)?

Sam mam ok. 185 cm - która wersja będzie wygodniejsza? Ma ktoś jakieś doświadczenia z ta bardziej "kanciatą" i może doradzić?

Czy w takiej kanciatej (przy tym samym rozmiarze zewnętrznym będzie więcej miejsca? Ewentualnie polećcie jakiś konkretny, niedrogi model, myślę, że do ok. 500 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) 165x75 cm, ostatecznie 160x75 cm.

#lazienka #dom #mieszkanie #wnetrza #remontujzwykopem #remont #pytanie
stworekpotworekpokaze_jezorek - Mirki, potrzebuję porady. Muszę kupić wannę 160-165 x...

źródło: comment_D6GYKRmwEKTSTx6corga9hXf287ODsYy.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@stworek_potworek_pokaze_jezorek: Kupowałam kanciastą i przeglądałam przekroje, żeby wybrać jak najbardziej wygodną i pojemną w środku, więc szukałam takiej aby miała ścianki wewnętrzne pod kątem zbliżonym do prostego. Ostatecznie wzięłam z lekko zaoblonymi krawędziami wewnętrznymi bo w zupełności mi wystarczało w niej miejsca na siedząco, dlatego polecam "poprzymierzanie" i wejście do kilku w sklepie. Kupiłam z firmy Riho.
  • Odpowiedz
@Trucicielka: Wydaje się wąska (chyba, że to tylko takie wrażenie), pewnie bardziej dla szczupłej osoby, poza tym ja szukam na 75 szerokości. Ale ładna :) Ten kąt od strony gdzie są plecy to chyba dośc daleko mu do prostego, więc pewnie jest już dość wygodnie. Z podobnej wanny korzystałem, więc bardziej zastanawiają mnie te bardziej "kanciate", czy w nich też jest wygodnie :)
  • Odpowiedz
Właśnie wydaje się tylko, jest sporo miejsca (w biodrach mam ok. 95cm), sama byłam zdziwiona jak weszłam i jednak ją wybrałam. Wiem, że szukasz kanciastej, dlatego nie linkowałam wcześniej i przede wszystkim namawiam Cię do mierzenia;)
  • Odpowiedz
@Trucicielka niekoniecznie kanciastej, jednak janciaste z reguły mają trochę więcej miejsca, przynajmniej wizualnie. Znalazłem póki co 2 opcje, ktore wydają się najlepsze. Koło perfect 160x75 klik, jest długa w środku i szeroka, ma też największa pojemność z tych co patrzyłem. Wygląda na taki kompromis miedzy kanciastą, a owalną. Niestety cenka ok. 700 zł z dostawą. Tej drugiej teraz nie mogę znaleźć, jest trochę węższa na dole, ale podobna :) Jakbym
  • Odpowiedz
W tej widać, że wewnętrzne ścianki są prawie pionowe i ma dużą pojemność. Co do kucia to u mnie za jedną ścianką są płytki, więc weź pod uwagę najpierw jak będą kładzione płytki aby nie zostać z za długą wanną (grubość warstwy kleju plus płytka). Ale 10 cm robi różnicę ;)
  • Odpowiedz
@Trucicielka u mnie płytek jeszcze nie ma, póki co gołe ściany :) a wkoło wanny poniżej jej krawędzi nie będzie płytek bo po co, nie były by tam widoczne. Dopiero nad wanną. Ma pionowe ścianki po bokach, ale od tej krótkiej krawedzi gdzie się siada wygląda, że nie jest zbyt pionowo. A tu druga fajna opcja, o której pisałem klik jest trochę węższa na dole od tamtej, ale tez nie wąska.
  • Odpowiedz