Wpis z mikrobloga

Uruchomiłem przed chwilą nowego Mi Air Purifier 2S (wersja EU) i po włączeniu sensor PM2,5 wkazuje wartości w okolicach 6-8 (więc chyba poprawnie), natomiast po podłączeniu do Mi Home odczyt spada do 1 i zostaje przy tej wartości cały czas. Spotkaliście się z takim zjawiskiem? Próbowałem parować urządzenie w Mi Home parokrotnie, ale za każdym razem scenariusz jest taki sami.
#mihome #xiaomi #smarthome #airpurifier2
  • 5
  • Odpowiedz
Sprawdź czy w czujniku ( z tyłu nad klapka do filtra ) kręci się wentylatorem który zaciąga powietrze do sensora. U mnie był uszkodzony i musiałem reklamowac.
  • Odpowiedz
@StubbornFoks: Dzięki za sugestie - sprawdziłem i wentylatorek się uruchamia, ale odczyt wskazuje cały czas 1.
Nie wiem czy to dobry trop, ale w MiHome w sekcji Automation nie mam możliwości wybrania warunku "if Odczyt PM2,5 jest powyżej n" - tak, jakby oczyszczacz w ogóle nie widział tego sensora. Odczyty temperatury i wilgotności są OK.
  • Odpowiedz
Dmuchałem, chuchałem, wzniecałem kurz i nic - ciągle 1. Starszy Air Purifier 2 wyłapywał od razu tego typu zmiany. No nic, oddaję go zatem w ramach 14-dniowego zwrotu.
  • Odpowiedz