Wpis z mikrobloga

Rok temu zainwestowałem 5 tys zł w kryptowaluty, w formie eksperymentu. Chciałem sprawdzić co stanie się po roku "hodlowania" bez jakiejkolwiek ingerencji.

- 3 tys zainwestowałem w BTC,
- 2 tys w inne coiny jak (BAT, NEBL, OYSTER)

Na chwilę obecną z 5 tys zrobiło się +/- 1120 zł i tę kwotę zamierzam wypłacić na FIATY ponieważ nie widzę dalszego sensu holdowania.

Podsumowując:

- straciłem 80% kapitalu,

- przestałem być zielony w kwestii inwestowania na giełdzie,

- zacząłem skupiać się na nauce analizy technicznej i ogarnięciu psychologicznego aspektu giełdy,

- nie inwestuje już na podstawie rad czy opinii innych ludzi, bez względu na ich wiedze,

- na kontraktach CMF potrawie uzyskać stały wzrost inwestycji na poziomie 0.5-4% dziennie.

*Na screenie mój najlepszy zysk z jednego dnia na poziomie 14% zainwestowanego kapitału.*

#kryptowaluty #bitcoin
Pobierz Gimpson - Rok temu zainwestowałem 5 tys zł w kryptowaluty, w formie eksperymentu. Chc...
źródło: comment_qtFiQs8yYj0SIsCtofRc4xGyDP5k6eXP.jpg
  • 47
@DominaTuByla: Jezeli nie wierzysz mi to możesz spojrzeć na wyniki innych traderow jak np: Ricky Guieterrez na Instagramie, zysk z każdego dnia wstawia na Instastory. Inwestuje od 15-30k USD realizując średnio 500-1500USD dziennie zysku.
@Gimpson: Analiza techniczna to w wiekszosci bzdury, chyba ze maja podstawy fundamentalne. Sa to w wiekszosci bzdury, bo rynek w polowie lat 2000 zaczal byc efektywny patternowo po rozpoczeciu dzialalnosci przez Quantow i maszyn uczacych sie zamykajacych pola plynnosci i mikronieefektywnosci rynkowe. Nie masz najmniejszych szans w analizie technicznej bez ogarniecia algotradingu, programowania maszyn uczacych sie itd. Pokaz mi jeden watek na forexfactory w ktorych ludziom sie udalo zrobic cokolwiek poza
@Gimpson po pierwsze nie mam czasu. Po drugie, są dwie opcje:
1. jeżeli jesteś tak dobry, to bierz jak największy kredyt, spłać i powtórz. Jesteś milionerem w ciągu roku. Jeśli tak nie robisz, to jesteś głupi.
2. Nie jesteś tak dobry i wydaje Ci się że masz stabilny zysk. Bo jednak jest szansa że się nie uda i będzie minus. Więc nie jest to stabilny zysk, tylko dłuższą passa.

I porada, nie
@Gimpson: tak, wierz kretaczom z youtuba czy z instastory, a pewno dobrze na tym wyjdziesz xd. Ale twoje pieniadze, twoja sprawa. Juz jeden blad popelniles i poszedles za tlumem i durniami nabierajacyni sie na blyskotki, szybki zysk i tego typu bzdury, przemysl temat.
@DominaTuByla: W takim razie wyjaśnij mi dlaczego najlepszy inwestor świata Warren Buffet nie inwestuje 100% swojego kapitału?

Nie wierzę we wszystko, jednak ten gość codziennie robi live z tradu, tłumaczy też dlaczego wybrał taki, a nie inny stock
@Gimpson: wiekszosc z nich nigdy jej nie mialo, a te ktore mialy - stracily 100 % swojej uzywalnosci (ktora jest nieefektywnoscia rynkowa czego zdajesz sie nie rozumiec) na rzecz algorytmow, a obecnie maszyn uczacych sie. Jak uwazasz chlopie, rob co chcesz, ale te wskazniki to bzdury - tylko ladnie wygladaja. Za rok tu przyjdziesz i zdasz sobie sprawe z tego co mowie straciwszy wiecej kasy. Da sie szybciej. Jesli naprawde chcesz
@iAmTS: nie miesiącu, a stałe 0.5% dziennie to nic nadzwyczajnego. Idzie to osiągnąć.

Wiem, że do tej pory był to najgorszy czas na wejście, ale wtedy byłem zupełnie zielony
@Nuuk: Inwestujesz samemu w cokolwiek? Jeżeli tak to jaki jest twój zysk?

Jeżeli uważasz że istnieją algorytmy które przewidują idealnie każdy ruch giełdy, to wyjaśnij, kto je ma? Czemu np. Buffet tego nie ma?

Nie ma czegoś takiego jak magiczna maszynka która Ci zrobi pieniądze.

Ja skupiam się na day tradingu, spójrz na mój screen w niecałe 3 minuty zrobiłem ponad 500 shortujac i stosując analizę techniczna
@Gimpson: nie sadze ze ogarniasz chlopie.

to, ze kttos ma maszyne uczaca i setki baniek do ogarniecia to nie znaczy, ze moze drukowac pieniadze. Inni robia dokladnie to samo i susza kieszenie plynnosci i trzeba szukac kolejnych mikronieefektywnosci zeby zarobic 0,0001% w sposob stabilny i staly dopoki inni tego nie odkryja. Taak to sie dzieje i zarabia sie na tym miliardy na lewarach o jakich ci sie nie sni.

Dwa najwieksze
@Nuuk: czyli Twoim zdaniem na giełdzie nie może zarobić nikt poza wyżej wymienionymi.

Poza tym nie robię inwestycji dlugoterminowych, w których na tak płynnych rynkach faktycznie nie byłbym w stanie zrobić poprawnie.

Shortuje, stosuje day trading.
Ewentualnie mozesz wpasc na to samo co oni jesli jestes dobry i myslisz trzezwo - np ostatnio przed wyborami dalo sie na luzie wpasc na pomysl kupienia obligacji wloskich, co zreszta zrobil bridgewater.

Oczywiscie, ze mozna zarobic. Nawet bardzo duzo, tylko trzeba wiedziec co sie robi. I jak jeszcze jestes w stanie myslowo w jakis tam sposob nawiazac bezposrednia walke z analiza fundamentalna wiekszych graczy ( bo moze niezly z ciebie skurczybyk),
@Gimpson: a co za roznica, przeciez juz ustalilismy, ze masz nie wierzyc w zapewnienia o kwalifikacjach ludzi z neta. Cokolwiek nie napisze i tak na dwoje babka wrozyla. Ja po prostu ci mowie idz i skonfrontuj swoje przekonania z realnym stanem wiedzy, nie jakimis kretaczami z instagrama yt czy forexfactory. Jeszcze raz - ITPM - Damodaran - Shkreli - Graham - ray dalio . Poczytaj i poogladaj tych gosci, a raczej