Wpis z mikrobloga

Hej mirki, jako osoba fizyczna chcę sobie wynająć nowe auto za ~120k na 3 lata (nowy leon fr 2.0). Doradca finansowy ma problem ze znalezieniem banku który nie wymagałby do tego wkładu własnego i wyższej od mojej zdolności kredytowej (zarabiam 6-7k netto/m-c, żadnych kredytów ale wiek 20 lat i zleceniówka). Doradzicie coś? Dzięki z góry, będę mega wdzięczny :)

#leasing #kredyt #samochody #finanse
  • 15
  • Odpowiedz
@niekomfortowy: ten moment kiedy 20 latek chce nowe auto...
Z perspektywy starszego kolegi proponuje: nie kupować tak drogiego samochodu tylko odkładanie sobie co miesiąc kasy bo ta praca wiecznie trwać nie będzie. Pomijam, ze przyjdzie moment kiedy będziesz chciał wziąć kredyt na mieszkanie (to przyjdzie niebawem, masz kilka lat na zebranie trochę kasy).
Auto, to nie wszystko. Przemysl to dobrze.
  • Odpowiedz
@niekomfortowy: a czemu ma być bez wkładu własnego? Dobrze rozumiem, że pomimo takich zarobków nie masz żadnej kasy? Może faktycznie zrób tak jak mówi @timix i weź zmień priorytety, bo o ile samochody nie są Twoją pasją (ja tak tłumaczę swoje wydawanie xD) to faktycznie średni pomysł wyrzucać na to 30-50% zarobków. Jeśli zależy Ci na nowym samochodzie, to weź chociaż coś za 70k, a nie 120...
  • Odpowiedz
@niekomfortowy: A to przepraszam jest tylko 0 albo 30%? Masz jeszcze np. 10% gdzie banki patrzą zupełnie inaczej.
Byłem na Twoim miejscu i powiem Ci tylko żebyś nie zachłysnął się tym hajsem i nauczył go szanować. Nie wszyscy w IT zarabiają 15k i nie wiesz gdzie Ty będziesz za rok.
  • Odpowiedz
@niekomfortowy: jesteś mocno optymistyczny. Pracuje również w it. Nie będę prawił Ci morałów, ale a z reszta i tak zrobisz co zechcesz. Na 100% wiem ze wrócisz za jakiś czas do tego co napisałem.
Nowe auta lubią się szybko nudzić.
Poza tym nie zarabiasz aż tyle jeszcze i od długiego czasu (moim zdaniem) aby od razu lecieć po bandzie. Ale to ja, 35 latek wiem. Ty musisz na własnej skórze bo
  • Odpowiedz
@timix @MrGreeneye Szczerze spodziewałem się że będzie więcej rad niż odpowiedzi na moje pytanie, nie mniej nie po to tu przyszedłem, aczkolwiek oczywiście jestem wdzięczny za troskę. Możliwe że rzeczywiście nie powiedzie mi się tak jak to teraz widzę, uważam to auto za inwestycję w życie a jeśli nie wypali to mówi sę trudno i żyje dalej :D

@MrGreeneye: Hmm, zainteresuję się bardziej 10% w takim razie, dzięki
  • Odpowiedz
@niekomfortowy: zerknij na tagu Leasing jest spec którego często wołają.
Troski sporo, bo ja na przykład jak zobaczysz w moje komentarze prowadziłem dzisiaj dyskusje z kolega który zarabia dużo mniej ode mnie a ma 3 karty i możliwości kredytowych na 130 000 jak to sam ujął w sumie czuje sie bezpiecznie, a po chwili napisał ze mam racje.
Kredyty łatwo brać, na auta? Kocham je. Ale trzeba znać swoje miejsce i
  • Odpowiedz
@timix: Przepraszam jeśli zabrzmi to źle, ale dosłownie nie chcę wieść życia w sposób jaki zasugerowałeś. Na własne mieszkanie jeszscze przyjdą czas i środki, kiedy - nie wiem aczkolwiek na pewno nie z etatu. Na tag leasing zerknę, dzięki!
  • Odpowiedz
@niekomfortowy: A kontaktowałeś się z firmami które specjalizują się w wynajmie długoterminowym? Tam to chyba działa nieco inaczej niż u doradcy finansowego i w banku. Trochę jest tych firm, więc coś na pewno znajdziesz.

jako programiście pięniędzy akurat mi nie zabraknie w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niekomfortowy: Zapewne nie zabraknie, ale było już trochę zawodów które miały być bramą do wysokich zarobków, ale przyszło nasycenie
  • Odpowiedz