Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebna mi pomoc, ktoś zarysował mój samochód, byłem na policji i zgłosiłem. Policjant powiedział, że prawdopodobnie wspólnota mieszkaniowa dostanie pismo dotyczące zabezpieczenia monitoringu w środę. Ogólnie jest to długi przedział czasu, czyli od 25 listopada do 3 grudnia. Przez co już zacznie się nadpisywać część materiału, bo nadpisują się po 12 dniach (tego się dowiedziałem od jednego mieszkańca). Chciałbym sam przejrzeć monitoring, żeby przyspieszyć znalezienie sprawcy, lecz wspólnota zasłania się RODO. Czy wspólnota może zasłonić się RODO w przypadku monitoringu parkingu? Przecież tam nie ma żadnych danych dotyczących danych osobowych.
#prawo #pomocy #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
Ewentualnie mógłby mi ktoś przedstawić jakiś artykuł dotyczący monitoringu, gdzie byłoby napisane, że mogę mieć wgląd?
  • Odpowiedz
@Aroko: Sposób dostępu do nagrań z monitoringu powinien być uregulowany w formie regulaminu. W takim regulaminie powinno być powiedziane, kto może uzyskać dostęp do nagrań bez żądania policji. Jeśli okaże się, że zgodnie z regulaminem nie możesz uzyskać dostępu, to trzeba czekać na pismo policji. Można jednak przynajmniej poprosić wspólnotę, by zabezpieczyli już nagrania z tego okresu (bez okazywania ich Tobie).
  • Odpowiedz
Sposób dostępu do nagrań z monitoringu powinien być uregulowany w formie regulaminu.


@Ubea_pl: Bzdura.
Nie ma żadnego przepisu nakazującego czy nawet wskazującego na powinność posiadania regulaminu.

@Aroko
Spróbuj złożyć wniosek o dostęp na piśmie.
  • Odpowiedz
  • 0
@GordonL: jeśli nie jestem właścicielem lokalu to nie mogę, takie WTF i muszę biegać za właścicielem który mieszka 50 km dalej
  • Odpowiedz
@Aroko: A to ciekawe. Moim zdaniem to nadużycie.

Strolluj ich i poproś na piśmie o nagranie z godz. xx, gdyż jest tam widoczny twój wizerunek, a masz prawo dostepu do danych.
  • Odpowiedz