Wpis z mikrobloga

@Pieszy_Easy_Rider: w weekendy coś się dzieje na rynku i okolicy. Jest sporo knajpek i ciężko znaleźć miejsce. Co do imprez to są dwa kluby. Mardi Gras i Hemingway. Kraków to nie jest ale myślę, że źle nie ma.
  • Odpowiedz
@cantom: nawet nie chodzi mi o kluby bo wolę jakąś spokojniejszą knajpkę z muzyką rockową.
i weekendy bede pracować wiec chodzi mi o to czy jak wyjdę na misto w tygodniu to będą ludzie na mieście czy raczej spokojnie i wiele się nie dzieje
  • Odpowiedz
czy jak wyjdę na misto w tygodniu to będą ludzie na mieście


@Pieszy_Easy_Rider: Pojedyncze osobniki. Ogólnie ludzie na mieście wieczorami to są widywani na Śląsku chyba tylko w Katowicach. Na szczęście ogólnie miasto jest ok, ma parę zalet i można w nim żyć.
  • Odpowiedz
@Pieszy_Easy_Rider: Na Śląsku jest ciężko trafić gorzej niż na Lipiny :D Niestety w Gliwicach żule są zauważalni, ale tragedii nie ma. Jakby wyłączyli ten kawałek Zwycięstwa między Wyszyńskiego a rynkiem z ruchu, to byłby też przyjemny deptak poza samym Rynkiem, który szału nie robi, no ale jest tak jest. Słabo jest też z parkowaniem. Nie zmienia to jednak faktu, że po Katowicach to chyba miasto numer 2 w GOPie. Po Świętochłowicach
  • Odpowiedz
  • 3
@esquina Małe korki w godzinach szczytu, szybko można się przenieść z jednej na drugą stronę miasta dzięki DTŚce, dobry dojazd z każdej strony Polski dzięki A1 i A4, fajny rynek, sporo terenów zielonych, nowa hala Arena, jak lubisz sport to mamy drużyny w ekstraklasie piłkarskiej i koszykarskiej. Ogólnie Gliwice są bogatym miastem, dzięki Strefie Ekonomicznej i inwestują te pieniądze.

Z minusów stare szpitale, strefa parkowania w centrum
  • Odpowiedz
@esquina: Szybszy rozwój niż inne okoliczne miasta, coraz lepiej zadbana przestrzeń publiczna, niskie bezrobocie, nowe obiekty i inwestycje, bliskość A4, A1 i w końcu doczekały się też DTŚ. Poza tym w oczy rzucają się na tle innych miast Śląska takie drobnostki jak ładne, odświeżone parki, zadbana zieleń miejska, czy sukcesywnie remontowane drogi.
  • Odpowiedz