Wpis z mikrobloga

@Adrian00: Pokaż konstrukcję. Zależy gdzie palenisko będzie. Dym nie może być za gorący (bez przesady, że musi być urwa zimny i wędzić 24h w ten sposób). Sam wędzę na ciepławym dymie 8h plus minus, ale wędzarkę mam z beczki i palenisko jest odsunięte z 1,5m od ujścia dymu. Na grillu mogę można mieć obawy, że Ci się upiecze bardziej niż uwędzi. Skracając móje wypociny. Poka tego grylla
@Adrian00: Myślę, że jest to do ogarnięcia, ale pokombinować będziesz musiał. Na górze zawieś jakiś patyk na którym powiesisz jakiś jeden kawałek schabu (żeby zobaczyć czy będzie działać), palenisko zrobisz nie za duże- żar suchym drewienkiem i go nie za wiele dawaj, byleby żar utrzymywać, mokrego owocowego jakiegoś deczko więcej, otwór zasłoń jakąś blachą. Wystarczy, że ją oprzesz, ciąg i tak powinien być ze względu na większy prześwit u dołu. Minusem
@Adrian00: W zasadzie to można, nie wiem po prostu jakie to odległości są. Sam dym i zasłonienie tego żeby on nie uciekał, to nie problem- problemem jest temperatura. Jeżeli uważasz, że taka odległość wystarczy, to próbuj, aczkolwiek ze swojego doświadczenia, mięsko dałbym na samym wylocie dymu. Jeszcze w środku, żeby się kisiło w tych oparach, ale mimo wszystko jak najwyżej. U mnie jak mówiłem palenisko jest 1,5m plus minus od beczki,
Pobierz g.....y - @Adrian00: W zasadzie to można, nie wiem po prostu jakie to odległości są. ...
źródło: comment_erBxo7DqlWBbujKXXg95HQuytrPflA3z.jpg
@Adrian00: Nie no to nie mówię, że masz kopać. Ja zrobiłem z ojcem taką prowizorkę z 8 lat temu i jedyne co w niej zmienialiśmy to miejsce,w którym stoi, bo w sumie nikomu z nas się nie chce murować jakiejś ładniejszej, a w sumie to spisuje się na nasze potrzeby bardzo przyzwoicie. Spróbuj sobie kupić schabik, upitol go na dwie części, jeden połóż na ruszt od grilla na najwyższym poziomie, drugi
@gringonowy: Spróbuję. Myślałem, żeby cokolwiek uwędzić to potrzebowałbym bardziej grill uszczelnić, ale skoro wystarczy przykryć, to spróbuję.
Btw. u mnie rośnie orzech włoski, mam trochę drewna z niego. Można na tym wędzić?
@Adrian00: Z tego co czytałem, to orzech się nie nadaję z tego względu, że nadaje mięsie gorzki smak. Ile w tym prawdy- ¯\_(ツ)_/¯ . Nie miałem odwagi próbować, osobiście wędzę na antypce- mam tego od zasrania w około. Ogólnie zasadą jaką przekazał mi ojciec to- wszystkie owocowe. Ostatnio wędziłem wiśnią, ale jakoś nie odczułem wielkiej różnicy w smaku od tego wędzonego na antypce.