Wpis z mikrobloga

no witam, wczoraj pracowite popołudnie, bo 26l bitterka 13° i 28,5l stouta 14° podzielone na dwa pojemniki, a na koniec zabutelkowane 39l polskiego ejla, którego powtarzam już któryś raz z lekkimi tylko modyfikacjami, bo stanowi przepyszną odskocznię od piw w których na ogół się dzieje znacznie więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bitter i duży stout na London Ale III
Mały stout na American Ale - za
piwowarz_pl - no witam, wczoraj pracowite popołudnie, bo 26l bitterka 13° i 28,5l sto...

źródło: comment_zYnQDbHbeXrqXUY6S3vkZfxNgHiU3rsM.jpg

Pobierz
@TOP___BK: postanowiłem dać lacto jeszcze 12h i rano będę gotował sour ale. Capi żurem, więc będzie pyszne. xD Potem myślę koelscha machnąć i na gęstwie zrobić jeszcze 2 - 3 piwa żeby się grzyby zwróciły.

@piwowarz_pl: daj przepis na stouta ( ͡º ͜ʖ͡º) jak chmielisz to polskie ale? ja na polskich chmielach sie nie znam specjalnie, tyle co iunga/magnat na goryczke, plus oktawia na aromat to sztosik. a grodzisza wale na Us05, akurat mam gęstwę. normalnie robie na S33, ale szczerze to bez większej różnicy jakie grzyby tam włożę. byle nie żadne belgijskie, nie chciałbym grodzisza 8blg 4% :D
@red7000:
@TOP___BK: Stoucisz:

Pale Ale 66%
Monach Jasny 18%
Płatki Owsiane 6%
Abbey z Weyermanna 4%
Jęczmień palony 1%
Czekoladowy ciemny 3# - ostatnie dwie pozycje wrzucone dopiero na wygrzew, kolor stouta jest, ale nie wiem czy smakowo się wpisze - byłem ostrożny bo ostatnio przesadziłem z palonością, teraz może być w drugą strone z kolei :D
Chmielone Columbusem i Brewers gold, jakoś na 25 ibu

Co do polish ale to 100%