Wpis z mikrobloga

Koźminiec. Ksiądz zostaje oskarżony o molestowanie dzieci. Zostaje wyrzucony ze szkoły i pozbawiony funkcji proboszcza. Dopiero potem (!) odbywa się śledztwo i przesłuchanie dzieci w obecności psychologa i biegłych, które wykazuje, że żadnego molestowania nie było.

USA. Ksiądz Ronald Domhoff zostaje oskarżony o moleestowanie sprzed... 34 lat. Zostaje zawieszony w czynnościach kapłańskich. Podczas procesu zostaje oczyszczony ze wszystkich zarzutów.

Brazylia. Polski ksiądz zostaje oskarżony o pedofilię. ,,Wyborcza" nakręca nagonkę. Jest mowa o tym, że polski kapłan zamienił swoją plebanię w ,,erotyczny loch, gdzie wykorzystywał ministrantów". Dalej ,,GW" pisze: ,,Usiłował zmusić swą ofiarę do milczenia, na przemian oferując pieniądze i strasząc zabójstwem. - Mówił chłopcu: Już nawet wiem, jakie kwiaty położę na trumnie podczas twojego pogrzebu". Polski ksiądz został kilka miesięcy później oczyszczony ze wszystkich zarzutów, a okazało się, że ministrant wymyślił te wszystkie oszczerstwa pod namową matki, która chciała wyłudzić od Kościoła gigantyczne odszkodowanie. Ale o tym już ,,Wyborcza" nie napisała.

Zresztą, po co szukać daleko. W Szczecinie też oskarżono księdza o molestowanie, a ,,Wyborcza" - jako władza medialna i sądownicza zarazem - od razu wydała wyrok i nakręcała nagonkę na Kościół. Przesłanki przeciw księdzu były tak słabe, że nawet prokurator dwa razy odmawiał postawienia księdzu zarzutów. Ostatecznie sąd uniewinnił go ze wszystkich oskarżeń.

Lubartów. 17-latka przeraziła rodziców i postawiła na nogi wszystkie służby, twierdząc, że została zgwałcona. Kiedy lekarz ją zbadał i wykluczył takie zdarzenie, przyznała się, że sama to wymyśliła jako wymówkę dla faktu, że... wróciła do domu później niż obiecała.

Materiał w ,,Wyborczej". Kobieta przychodzi na komendę i zgłasza gwałt. ,,Uderzył od tyłu i zaciągnął do domu. Zgwałcił na oczach trzyletniej córki i dziewięciomiesięcznego syna." Dostaje zaproszenie do TVN. Wielka drama u Ewy Drzyzgi. Miliony telewidzów mają łzy w oczach. Potem policjantom nie zgadzają się fakty. Kobieta przyznaje się, że wszystkie te bzdury o gwałcie sama wymyśliła. ,,Strasznie głupio mi było okłamywać całą Polskę, ale zabrnęłam za daleko. Nie mogłam się już wycofać."

A to tylko kropelka z oceanu przykładów, że nie każde oskarżenie jest prawdziwe, i że nie w każdej legendzie tkwi choćby ziarno prawdy. Niektóre są po prostu bzdurami i godnymi największego potępienia oszczerstwami, efektami chorej wyobraźni, żądzy zemsty na kimś lub pragnienia wzbogacenia się czyimś kosztem, po trupach. Nie wszystkie, ale bardzo, bardzo wiele.

Tymczasem posłanka Scheuring-Wielgus - podniecona samym tylko artykułem dotyczącym zmarłego księdza Henryka Jankowskiego, opublikowanym w ,,Dużym Formacie" (należącym do... ,,Wyborczej") - w liście otwartym do Adamowicza domaga się usunięcia... ,,dwu i pół metrowego pomnika pedofila w sutannie". Scheuring-Wielgus, zajmująca się w sejmie walką z mową nienawiści, wydała wyrok i obrzuciła najcięższym możliwym oskarżeniem na podstawie... artykułu w gazecie propagandowej. A Newsweek nagłówek swojego artykułu na ten temat zaczyna cytatem: ,,To skandal, by pedofil miał pomnik".

Żeby była jasność - ksiądz Jankowski to nie moja bajka, za bardzo się z Wałęsą przyjaźnił (był nawet jego osobistym spowiednikiem), żebym mu ufał - o wielu innych zarzutach nie wspominając. Niech oceniają go ci, którzy znali jego działalność lepiej niż ja. Wcale nie przesądzam czy zarzuty w jego sprawie są prawdziwe czy nie - choć obrzydza mnie, że sprawę nagłaśnia się teraz, po jego śmierci. Tak jakby za jego życia nie można było napisać do ,,Wyborczej", i tak jakby ,,Wyborcza" nie opublikowała tego wtedy z największą przyjemnością. Gównoburzę nakręca się teraz, kiedy Jankowski od dawna nie żyje i nie ma jak się bronić.

Ale przykładami u góry udowodniłem, że od oskarżenia do udowodnienia winy i skazania jest czasem bardzo daleka i wyboista droga, a lewactwo nie czekając na jakiekolwiek oficjalne ustalenia sypie wyrokami i najbardziej plugawymi, ohydnymi epitetami.

Żebyście wy tak, medialne i polityczne hieny, gorliwie atakowali TW ,,Bolka", na którego - dla odmiany - namacalne dowody leżą na stole i kurzą się od lat.

I nikomu z was nie spieszy się żeby je podnosić.

Autor: Raz prozą, raz rymem - walczymy z propagandowym reżimem

#bekazlewactwa #bekazateistow #neuropcia #4konserwy #rakcontent
  • 22
@przemyslaw-maczka ale to wina tylko i wyłącznie samej instytucji KK, że zamiast odpowiednio rozwiązać te kwestie za życia "zainteresowanych" załatwiła je po swojemu zamiatając sprawy pod dywan i nadal pozwalając sprawować funkcje swoim funkcjonariuszom, zarzuty w stosunku do których miały mocne podstawy.

Nie jest dziwne, że po latach, przy obecnym dostępie do informacji wraca coraz więcej bulwersujących spraw i nie dziwi fakt, że ludzie nie chcą oglądać pomników ludzi o wątpliwej moralności
@przemyslaw-maczka: odchodząc od sprawy kościoła, coraz częściej oskarżenie o gwałt staje się formą zemsty. Media i środowiska lewicowe nie czekają na wyrok sądu, tylko od razu tworzą nagonkę na daną osobę. Wyrządzając tym krzywdę i niewinnym osobom i prawdziwym ofiarom gwałtów.
Tak jak to ma miejsce z głośną sprawą w Irlandii(tej z pokazywaniem koronkowych stringów jako dowodu). Mimo że zachowanie obrońcy oskarżonego było karygodne, nie zmienia to faktu, że mężczyzna został
@przemyslaw-maczka: Dodatkowo pozwolę sobię zacytować artykuł z 2013r. :

Ks. Jankowski otaczał się małoletnimi ministrantami. Całował ich w usta, przytulał, klepał po pośladkach. Potwierdzili to nawet mieszkający na plebanii księża. Małoletni często nocowali na plebani. Prałat dawał im wielokrotnie duże sumy pieniędzy (po kilka tysięcy złotych) kupował drogie prezenty, zabierał w podróże za granicę. Ministranci palili i pili na plebanii alkohol, zajmowali się też podawaniem go gościom odwiedzającym prałata. Z powodu