Wpis z mikrobloga

Mirki, Węgięrki,
Chciałbym napisać dłuższego posta o cenach w sklepie komputronik, częściej przeglądam vipok.ru niż sam coś do niego „wnoszę” więc nie wiem, jak wyjdzie.

tl;dr
Pamiętacie znalezisko https://www.wykop.pl/link/4663959/ceny-przed-i-po-zalogowaniu-do-komputronik-pl/ ?
Tego typu „błędów technicznych” jest cała masa nie tylko w przypadku Black Friday.
Zdjęcia w komentarzach.

Post dodaję jeszcze raz, dziś opisywany dysk jest w promocji, lecz nie zmienia to faktu że ceny z jakich został przeceniony pozostały te same. (Zdjęcia nr 9 i 10)

Zacznijmy od początku, chciałem dziś zamówić pewien produkt, dodaję go do koszyka, loguję się i widzę, że cena poszła w górę. Pierwsze co robię, to wpisuję czy ktoś miał podobny przypadek, pierwszy link prowadzi do świeżego znaleziska, czytam komentarze oraz stanowisko komputronik, niektórzy piszą, że cena im się nie zmieniła (na dowód wrzucają zdjęcia), widzę pewną zależność, iż osobom, którym się nie zmieniła, nie są w klubie VIP (artykuł na Dobre Programy zobaczyłem później), zanim sprawdziłem moją teorię, czytam regulamin tego ‘klubu’, same korzyści, ale żadnego zapisu o tym, że za niektóre produkty płaci się więcej. Zakładam więc kolejne konto, od razu po zalogowaniu wyświetla się reklama (zdjęcie nr 1), konto bez klubu VIP, cena za ten produkt została ta sama. Przy okazji dodam, że sprawdzałem na kilku komputerach, telefonach, czyściłem ciasteczka itp. - sytuacja bez zmian. Na początku pomyślałem, że to może zwykły błąd, ale z ciekawości zacząłem sprawdzać dalej na trzy sposoby: użytkownik niezalogowany, zwykłe konto, konto w klubie VIP. Przeglądam dyski SSD, Crucial MX500 250GB, cena 219zł przy niezalogowanym (zdjęcie nr 3), 219zł przy zwykłym koncie (zdjęcie nr 2), 349zł przy koncie VIP (zdjęcie nr 4). Idę dalej, głośniki Modecom (zdjęcie nr 5), cena przy zwykłym i jak niezalogowanym koncie 399zł, pod ceną widnieje informacja, iż z klubem VIP zaoszczędzimy 40zł, rzeczywiście po zalogowaniu na VIP, cena spadła (zdjęcie nr 6). Core i5-9600k, promocja, cena niższa o prawie 270zł, 1198zł (zdjęcie nr 7), z klubem VIP już bez promocji 1199zł (zdjęcie nr Tak, zdaję sobie sprawę, że to tylko złotówka.
Mówię wprost, nie nam się na sprzedaży internetowej, ale wydaje mi się, że nie powinno tak być, chciałbym kupić dysk, zapłacę 130zł więcej, zaoszczędzę 40zł na głośnikach, ale jestem 90zł na minusie. Wychodzi na to ze trzeba mieć 2 konta tak, aby kupować najtaniej. Na karcie produktu widnieje informacja, że z klubem jest taniej, szkoda, że nie ma informacji o tym, że niektóre ceny są wyższe. Sklep jest ogromny, udało mi się znaleźć kilka takich przypadków, zakładam, że pewnie znalazłoby się tego więcej. Może się jednak mylę i są to normalne zasady funkcjonowania takich sklepów. Co o tym sądzicie ?
Nie wiem jak tagować ( ͡° ʖ̯ ͡°), więc tylko #oszukujo
  • 12
  • Odpowiedz