Wpis z mikrobloga

Mirki,
Chcę rodzicom "usmarcić" telewizor. Jaki TV box polecacie?

Wymagania:
-wifi
-musi chodzić bez problemu netflix (czyli Xiaomi niestety odpada?)
-powinno chodzić HBO Go jak wyjdzie aplikacja (czyli wychodzi, że jeśli android to conajmniej 8.0)
-dobrze, żeby przyszłościowo było 4k, ale żeby działał z dotychczasowym starym telewizorem HD
-powinien puszczać piraty bezpośrednio z usb (czyli Apple TV odpada)
-cena nie jest specjalnie ważna (kupiłbym apple tv gdyby nie to, że nie lubi piratów)
-może być z gearbestów czy innych ali, choć wolałbym polską dystrybucję

#smarttv #androidtv #tvbox #gearbest #aliexpress
  • 15
  • Odpowiedz
@skomplikowany_system_luster: @anonim1133:
Hmm, na aliexpress w FAQu sprzedawca pisze, że są problemy:

19. Q: Why the Netflix does not work?

A: Xiaomi engineers has done some research and found it is because of the TV output does not compatible with Netflix streamer settings. It is suggested to change to a 4K TV with HDCP 2.2 and HDMI 2.0.

Meanwhile, If the DRM Info app says that the HDCP level is
  • Odpowiedz
@OnufryZagloba: to co wkleiłeś odnośnie netflixa na xiaomi, to kwestia że telewizor nie posiada zabezpieczeń pozwalających na odtwarzanie takiego materiału. Box od xiaomi jest jako jeden z nielicznych certyfikowany, w tym podobno działa jak Chromecast Ultra (Mi box S). Chromecast Ultra pozwala streamować media w 4k. Wybór jest prosty, albo mi box s albo nvidia shield. Zależy czy chcesz grać w gry. Ogólnie branie chromecasta się nie opłaca, bo xiaomi ma
  • Odpowiedz
@xcccx: A skąd mam pewność, że stary samsung rodziców posiada/nie posiada zabezpieczenia?
Co do grania, to zakładam, że moi starzy w wieku emerytalnym raczej nie będą grać, stąd w przypadku Nvidii brałbym i tak pod uwagę wersję bez pada.
  • Odpowiedz
@OnufryZagloba: nie doczytałem że rodzicom ( ͡° ͜ʖ ͡°). W takim wypadku kup po prostu xiaomi - przy cenie nawet 160zł to nie ma lepszej opcji. Problem z zabezpieczeniami prawdopodobnie wystąpi tylko przy 4K - wymagane HDCP 2.2. Zakładając że telewizor jest stary, to i tak nie będzie mowy odtwarzaniu 4K.
  • Odpowiedz
@modzelem: Z netflixem? Można by stwierdzić, że nie - jak w ustawieniach dźwięku coś źle poprzestawiam to czasem się zwiesi na chwilę, po czym odtworzy kawałek szybciej aby nadrobić i dalej gra dobrze. A jak trafię w te dobre ustawienia ( domyślne swoją drogą) to netflix działa idealnie.
Problemy miałem tylko z YouTubem, ale to przed aktualizacją Androida, teraz w sumie działał już ok.
  • Odpowiedz