Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki z #programowanie #programista15k
Rozpoczynam przygodę z #java i chciałbym się z wami podzielić projektem o którym myślę, że ma szanse powodzenia o ile zaangażujemy się w to wszyscy zainteresowani nowym tagiem #javarepl

Dlaczego i po co? Bo wykop to nie tylko portal ze śmiesznymi obrazkami i wierzę, że są tu mirki i mirabelki, które chętnie pomogą somsiadom spod tagu #javarepl (z tymi somsiadami to ostrożnie bo nie każdy złodziej to somsiad, ale każdy somsiad to złodziej!)

Od dzisiaj zaczynam wrzucać zadania z Java od podstawowych do bardziej zaawansowanych w przyszłości. Wszystkie zadania (treści kolejnych kroków do wykonania) będą w języku angielskim. Są to ogólnodostępne zadania, które wiszą na jednej z platform dostępnych dla programistów.

Zadania będą dostępne pod tagiem #javarepl oraz #javarepl + numeracja. Dla przykładu pierwsze zadanie będzie dostępne pod tagiem #javarepl001

Propozycje rozwiązania proszę wpisywać w komentarzach. Żeby nie zaśmiecać mirko, które szanuję jak matkę do projektu będą użyte tylko 2 tagi: #javarepl oraz #javarepl* (* - numer zadania)

Zapraszam do obserwowania tagów. Miłej, owocnej zabawy!

No to czas start (σ ͜ʖσ)
Pobierz czasnawykopki - Hej Mirki i Mirabelki z #programowanie #programista15k 
Rozpoczynam ...
źródło: comment_93JPuNMmx154OD34aVdA3etxXitOecF3.jpg
  • 10
@czasnawykopki: Widziałem pierwsze zadanie i tak zapytam z czystej ciekawości - jaki sens mają tak proste zadania? Zakładam, że podstawy każdy powinien przyswoić sobie we własnym zakresie, a ewentualne wspólne zadania to powinno być coś, co da się zrobić na kilka sposobów, co może sprawiać trudność, nad czym można debatować. Wypisanie dwóch stringów raczej do takich zadań nie należy.
@imprv: Ubrałem to w ramy projektu po to by każdy, kto ma ochotę wypowiedział się na każdym etapie we własnym zakresie wiedzy. Po to by rozpocząć dyskusję, również po to by do podstaw w przyszłości wracać a zapewniam że będzie do czego.

@bladykiel
Zagadnienia (opisy) w kolejnych dniach to:
Creating Variables and Printing
String Methods - Lenght, CharAt, IndexOf, Substrings
Encapsulation Practice - Person Class

Itp.
@czasnawykopki: To może przyspiesz cały proces na początku? Moim zdaniem bez sensu wrzucać raz dziennie zadania, których rozwiązanie zajmuje 10 sekund - nawet tym początkującym. Jak dotrzesz do etapu sensownych zadań to wtedy zwolnij tempo.

I podpinam się pod Mirków wyżej - nie wymyślaj z tagami tylko jeden zrób.
@czasnawykopki: Jak już chcesz zaczynać kompletnie od początku, to chociaż to "skomplikuj" tak, żeby nawet osoby które zaczynają, miały jakies wyzwanie :) Bo aktualnie, nikt tego nie weźmie na poważnie :) To tak, jak byś chciał robić "zadania z matematyki" a pierwsze z zadań by było: Oblicz ile to 1+1.

I ok, rozumiem, że ktoś może zaczynać przygodę z programowaniem, ale uważam, że zadania na poziomie "ameby" nikomu nie pomogą.
@Saly: Ok, wezmę to pod uwagę. W zasadzie chcę używać ostatecznie tylko jednego tagu plus aktualnie tag z numerem zadania o ile wcześniej moderacja czegoś nie spie*** bo przecież naprawy to się za życia nie doczekamy. Na tym etapie nie wiem czy znajdzie się choć 5 osób, które będą zainteresowane zadaniami więc wydaje mi się, że jak napiszę do administracji o tag autorski na samym początku projektu to wezmą mnie jak