Wpis z mikrobloga

@KakaowyTaboret

bo 500 lat temu wymyślono kapitalizmu

Fałsz. Zalążki kapitalizmu zaczęły powstawać w starożytności, a pierwsze systemy zbliżone do kapitalizmu to średniowiecze.

nie zapominaj, że kapitalizm odpowiada za 500 lat niewolnictwa

Zasada samoposiadania. Niewolnictwo nie ma nic wspólnego z kapitalizmem, ponieważ w kapitalizmie wszystkie akcje międzyludzkie są dobrowolne.

wszystkie ofiary głodu i biedy na świecie

Jak ktoś jest nierobem to niech nie narzeka, że nie ma pieniędzy. Zrzucenie swojego niepowodzenia na kapitalizm
  • Odpowiedz
@cqwtg1355: tylko ten pogląd się zdezaktualizuje wraz z postępującą automatyzacją kiedy połowa społeczeństwa nieodwracalnie przestanie być produktywna, pytanie co wtedy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Maszyna zastąpi co najwyżej siłę mięśni, ale nie siłę umysłu.

@cqwtg1355: no to się #!$%@? zdziwisz, przyklad pierwszy z brzegu: co z autonomicznymi samochodami które zastępują siłę umysłu kierowcy?
Może powiesz, że to mało skomplikowana czynność. Od takich się zaczyna, dziecko też najpierw uczy się chodzić a dopiero potem mowic. AI będzie się rozwijać.
  • Odpowiedz
@Wap30: światowego kryzysu, który nigdy nie nastąpi. tak jak nie nastąpił po automatyzacji rolnictwa (36% pracowników w usa w 1900, 2.6% w 2000), po zwiększeniu automatyzacji w fabrykach, po wprowadzeniu komputerów do firm. we wszystkich tych wypadkach socjaliści krzyczeli o nadchodzącym kryzysie, o 90% bezrobocia i o potrzebie wprowadzenia większej redystrybucji. pogooglaj sobie o "automation hysteria" w usa w latach 60. xx w.
  • Odpowiedz
@cqwtg1355: Ej Ziomek, ale mój post to ironia po mojej ostatniej rozmowie, gdzie dostałem grafikę z takimi tekstami jako dowód na liczbę ofiar kapitalizmu :-) I tam właśnie było napisane, że odpowiada za 500 lat niewolnictwa. No chyba, że mój detektor ironii nie wytrzymał ironicznej odpowiedzi na ironię xD

Jak ktoś jest nierobem to niech nie narzeka, że nie ma pieniędzy. Zrzucenie swojego niepowodzenia na kapitalizm nie rozwiąże twoich problemów.


a)
  • Odpowiedz