Wpis z mikrobloga

nikt tego nie sprawdza :D


@pilot1123: co?! myślałem że skiturowcy jak golinogi :D dołożę 2k będę miał sprzęt lżejszy o 100 gram :)

narta 95 pod butem może ważyć 2kg a może wazyć 1,2 kg

2kg to bardzo dużo na nartę a 1,2 bardzo mało?
Ogólnie chciałbym się dowiedzieć jaka waga już jest ok, czy 8kg zestaw to spoko czy już bardzo dużo/nieakceptowalne.
@melba: nie no, mierzą sobie wszyscy :D

Ogólnie chciałbym się dowiedzieć jaka waga już jest ok,


@melba: zależy. Po czym chcesz jeździć, jak chcesz jeździć. Z tego co pamiętam to raczej jesteś hardym rejserem, więc raczej będziesz dociskał mocniej niż słabiej :D Inaczej patrzysz na wagę zestawu 75mm, minus 5cm do wzrostu, a jeździec 70kg, a inaczej na 100mm +15cm jeździec 100 ;)

Narta też może być lekka i tania
@pilot1123: buty mam Salomon QST pro 130, do tego po taniości mogę dokupić Marker f10 tour i fischer watea 84 dł 184.
Raczej wolę jeździć niż chodzić więc nie chcę czegoś całkowicie off piste.
@pilot1123: foki poszukam jak się zdecyduję. Ale chyba wezmę, a jak mi nie spasują to wtedy pomyślę :) Cena nie ogromna, a przynajmniej spróbuję, bo już się chyba ze 3 lata zbieram na tury :D

Masz mega ciężkie buty


Ile ważą buty nieciężkie, o podobnym flexie? Jak kupowałem to mierzyłem jeszcze Scarpa Freedom RS ale były jeszcze cięższe, a jednak priorytetem było dla mnie jazda po trasie.
W zasadzie to cały
@melba: ten twój model to 2,2kg? Podobnego flexa nie osiągniesz (nawet jak producent deklaruje 130 to spece mówią że to nie to samo), zawsze musi być jakiś kompromis. Najnowsze Scarpy Maestrale RS np ważą koło 1500g. Na bucie różnica w wadze jest bardziej odczuwalna niż na samej narcie, bo buta podnosisz przy chodzeniu a narty nie. Dotyczy to też wiązania szynowego

foki poszukam jak się zdecyduję


@melba: to jak chcesz
@melba:
Zasada jest taka że pierwsze narty zawsze kupujesz złe. Dopiero jak je objeździsz i będziesz wiedział czego chcesz w życiu to drugie już wybierzesz dobrze.

Zacznę pewnie od Turbacza


Turbacz i podobne to raczej narty BC ( wszystko lżejsze o połowę). Do nich ewentualnie możesz kupić foki.
@pilot1123 mam atomic bacland carbon waga okolo 1100g flex 130 trzymają jak żydowska wiara

Miałem doczynienia z wiazaniami szynowymi i butami 2kg sztuka dwa numery za duże obgryzajace stope do mięsa. Zestaw ważył ponad 10kg bez fok 115mm pod butem, a ja 55kg. Jedynym plusem tego zestawu jest sila którą się wyrabia... Minusem to że nie odkryjesz frajdy ze skiturów, bo na wiązaniu szynowym się po prostu umeczysz, albo... To gorsze porownanie-
@melba ale szanowny Panie... 4 stowki to już bym wolał kogoś z drukarką 3D znaleźć... Lub Sprzedajesz swoje buty dokladasz 4 stowki i kupujesz cos u Tadka za 7-8 stówek Jak jest opcja dorobiebia pinów to polecam za pierwszą uzbierana kase kupić wiązania pinowe- poluj na grupach na fb i licytacjach allegro. Jest jeszcze nowy rodzaj wiązań wydaje się idealny dla takiego ridera jak Ty- shift, salomon atomic, ale to raczej nieprędko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gc89: tez tyle nie dam ale na ile kiedyś widziałem za 250, wiec może uda się upolować taniej.
Co do wiązań to słyszałem o gościach co przodu mieli pinowe, a tyły zwykle wiązania rentalowe (na szynach). Jak chodzili to tył lądował w plecaku a do jazdy wystarczyło wsunąć na szyny bez używania narzędzi.
@melba pierwszy raz słyszę o takich magikach, ale do rzeczy. @pilot1123 napisał że jesteś ostrym riderem więc pasowaliby żeby przody Ci się wypinaly- w wiazaniach pinowych się nie wypinają... Dlatego shifty są interesujące zwlaszcza dla ludzi którzy za wszelką cenę chcą mieć szynowe z tego właśnie powodu, ale takie wiazania to koszt 2k- poszukalbym jakiś dynafitow radical lub kingpinow ewentualnie czegos od diamira. Najpewniej takie wiązania same się nie trafią tylko z