Wpis z mikrobloga

#gryplanszowe
#lcg
hej,
Myślę nad rozpoczęciem przygody z LCG. Czy przyjemnie sie gra w tego typu gry w 2 osoby ? Bo to będzie najczęstsza opcja.
Z jakim tytułem polecali byscie zacząć ? Warhammer: inwazja czy Gra o tron ? drugim graczem miałą by być moja różowa.
Spodobał mi ise netrunner jednak nigdzie nie jest juz dostępny ...
  • 10
@DaxterPoker: niestety nie znajdziesz na tyle dobrej gry co Netrunner ( ͡° ͜ʖ ͡°). Warhammer nie będzie wspierany, z tego co pamiętam został rynek wtórny. Gra o tron nie będzie kontynuowana w języku polskim :(. I IMHO w GoT lepiej grać w więcej niż dwie osoby. Może zerknij na Arkham Horror LCG? ;)
@DaxterPoker: LCG to praktycznie tylko Fantasy Flight Games (no może jeszcze zakończony Doomtown:Reloaded) i tylko 2 osobówki. Generalnie jeżeli to nie duży problem to kupuj ENG nie PL, nie zawiedziesz się nigdy na wydawcy którzy przestanie wydawać.
Najważniejsze zerknij co jej się podoba jej nie tobie, inaczej będziesz jedynie ciągle samotnie solo układał.

Z dziewczyną jest opcja Arkham Horror LCG granego w co-opie.
@SceptycznyKartofelek
@Vandal
Kurcze, juz sie zainteresowałem GoT bo ona bardzo lubi ten serial, kojarzyla by postacie które lubi a wiec łatwo było by ją namówić.
Tym bardziej ze podstawka kosztuje teraz 60 zl... Jednak wszędzie piszą żeby kupić dwie, więc jak bym się zdecydował na GoT to odrazu kupic dwie czy z czasem dokupić druga?? Jakieś dodatki odrazu? Czy wgle w to nie iść?
Zaraz poczytam o tym arkham :)
@DaxterPoker: na dwie osoby poradzicie sobie z jedną ;). Talie będą relatywnie słabsze, będziecie musieli mieszać rody, ale jak nie zamierzacie grać turniejowo to wszystko jedno. Jak się uprzesz na GoTa w języku polskim to ja bym chyba kupował dodatków pod kurek, bo już niedługo ich nie będzie na rynku... (a sama podstawka to taka wersja "demo gry". Jeżeli angielski nie jest problemem to namawiałbym do tej wersji językowej ;)
@SceptycznyKartofelek: ok. chyba zdecyduje się w takim razie na GoT'a z dodatkami :)
Angielski zazwyczaj nie jest problemem... pracujemy z nim na codzien ;p jednak jest to często branżowy angielski i nieraz musielibysmy tłumaczyć pojedyncze słowa na kartach. Boje się czy to nie zepsuje rozgrywki bo nie dość że będzie trzeba zrozumieć zasady to jeszcze tłumaczyć :)
@DaxterPoker: Pytanie, co wolicie: kooperację czy rywalizację. O "Grze o Tron" się nie wypowiem, bo nie grałem, ale "Horror w Arkham: Grę Karcianą" mogę z ręką na sercu polecić. Serio, świetny tytuł, choć ma nieco zasad do ogarnięcia. No i patrząc na liczbę fanów w grupie na FB, można przypuszczać, że tytuł jeszcze trochę w naszym kraju pożyje :)

LCG opiera się na ciągłym budowaniu i ulepszaniu swoich talii. Jeżeli jedno
@Munchhausen: Rozumiem żęw horror w arkham jest kooperacja ? a w GoT rywalizacja ?
Szczerze to nie wiem co wolimy bo nigdy w takie zaawansowane karcianki nie gralismy.
Dlatego teraz mnie GoT przekonuje bo ma dobre opiniie a się kończy i jest tani, moglbym dokupic duzo dodatkow nie uderzając za bardzo w portfel ... :)
Dodatkowe karty są po 12- 14 zł. a podstawka 60 ...
Czyli w cenie podstawki Arkham
@DaxterPoker: angielski wording (czyli serce mechaniki praktycznie każdej gry karcianej) jest ZNACZNIE bardziej precyzyjny niż kulawe tłumaczenia Galakty ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli Twój Różowy włada angielskim na poziomie umożliwiającym na swobodne czytanie dzieł popkultury to powinna na luzie sobie poradzić z karcianką ;).

W języku polskim też będzie cały czas zerkać do FAQa, żeby zrozumieć odpowiednią interpretacje niektórych zasad - to nieodłączna część gier LCG/CCG (
@DaxterPoker: Zanim cokolwiek kupisz ściągnij instrukcję, poczytaj, obejrzyj jakiś meczyk na YT. LCG dosyć różnią się w mechanice i trzeba znaleźć swój smaczek. GoT chyba ma długie przygotowanie jednostek po czym jest jedno mocne uderzenie, Netrunner ma wiele mniejszych ataków między graczami,
Podstawki na start jedna starczy. Jak się rozkręcicie to może być 2ga potrzebna dla kart neutralnych które będziecie chcieli mieć w obu taliach. Cokolwiek wybierzesz zacznij tylko od podstawki,
@Vandal @SceptycznyKartofelek @Munchhausen No i kupilem w sobotę GoT. :) Zarówno ja jak i moja partnerka jesteśmy zachwyceni grą. Na wielu etapach przychodzą nam skojarzenia z HearthStone dzięki czemu łatwiej było nam zrozumieć zasady, aktywny gracz.. Atakowanie kart, karty zużyte/kleczace itd. :) jedynie smuteczek że ciężko będzie namówić jakichkolwiek znajomych do tej gry :/ tym bardziej gdy my będziemy mieli już złożone własne takie i przyjdzie ktoś kto będzie musiał grać z