Wpis z mikrobloga

Elo onlinowe świry!
Red Dead Online już dostępne i pewnie wiele osób się jara... ja również wziąłem tryb multi na tapetę, ale pod innym kątem - z Wiresharkiem w tle ;)
Gracze #gtaonline wiedzą, że największą patologią gry są cheaterzy, wiszenie w chmurach, niestabilne połączenia itp. Wynika to z zastosowanej architektury gry: P2P - każdy gracz musi połączyć się z każdym, gra nie odbywa się na serwerach Rockstara.
Rozwiązanie to jest tanie bo R* nie musi stawiać za bardzo serwerów, ale powoduje wspomniane wcześniej problemy.

#rdonline jest pod tym kątem ciekawe - jakie Rockstar postępy poczynił po pięciu latach od wydania #gtav?
Otóż odpowiedź jest krótka: żadnych. W #rdr2 zastosowano bardzo podobny mechanizm jak w #gtaonline - gra odbywa się na sesji hostowanej przez jednego z graczy, nazwijmy go hostem. Od hosta zależy stabilność sesji i od niego dostajemy najwięcej danych. Z innymi graczami wymieniamy bezpośrednio tylko szczątkowe informacje.

Ten brak postępu oznacza dwie rzeczy. Jedna: jeśli wyjdzie RDR2 na PC to zobaczymy zalew cheaterów podobny do tego z #gta5. Drugi: nie ma co liczyć, że w przyszłym #gtavi / #gta6 sytuacja się zmieni. #gtaonline2 będzie takim samym ściekiem problemów jak poprzedniczka.

Smutne, że firma która miliardy zarobiła na mikrotransakcjach GTA nie chce wydać części tego czystego zysku na serwery.

Pobierz Qrix - Elo onlinowe świry!
Red Dead Online już dostępne i pewnie wiele osób się jara...
źródło: comment_9LGb0MelDpc1Plbjr62dWT3l6jQxxYsP.jpg
  • 7
@Qrix to są jakieś żarty? Połączenia nadal p2p? Stwierdzili że skoro hajs się w gta zgadzał to tu będzie tak samo... Szykujcie się na takie same cheaty
@Myrten: działają stabilniej, ale GTA:Online na PS4 też jakoś stabilniej działa niż na PC. Możliwe, że część z problemów jakie występują na PC przy stabilności sesji (w tym loading screeny) wynika z różnych konfiguracji sprzętowych ale także z różnych firewalli jakie gracze mają. Na PS4 wszyscy mają to samo.

Natomiast zauważyłem, że RDO korzysta również z proxy Rockstara jeśli ktoś ma źle ustawiony NAT. Z tego samego proxy co GTA:O a