Wpis z mikrobloga

Zjechałem do dwóch miesięcy w dół, poczytałem, niestety po drodze nie było zbyt wiele "na start" - mam pytanie czy zestawy oferowane na allegro na pierwsze piwo do czegoś się nadają czy lepiej złożyć coś z Waszą pomocą / w jakimś dedykowanym sklepie? Ogólnie chciałbym spróbować zrobić swoje piwo, zobaczyć z czym to się je, czy się spodoba i jak szybko zachce mi się następnego :)
#piwowarstwo
  • 15
@bartush twojbrowar.pl - zestaw piwowar domowy i gar, z puchy można pierwsze piwo uwarzyć, chmiel jednak według uznania! Szkoda życia na podążanie za cudzymi przepisami 3 puchy jasnego i dostaniesz 14-15BLG

Uderzaj śmiało na tagu lub na pw po porady w trakcie warzenia
@bartush: sprawa ma sie tak
1-nie wiesz czy w to wejdziesz
2-nie wejdziesz tylko sie w to #!$%@? po uszy
3-zestawy maja ta wade ze sa tam #!$%@? zbedne lub hooyowe
4-lepiej samemu wybrac to co jest potrzebne
5-dwa miechy to malo
6-jedz dalej, jakis mirek podal co potrzebne i linki do sklepu
7-i tylko qrva zacieranie!!!
8-#!$%@? to tez 3puchy na poczatku popelnilem, pozniej odpokutujesz (matko browarna wybacz!!!)
9-zeby dojechac
@red7000
no i na niego tez kiedys przyjdzie ocipienie(ʘʘ)
#!$%@? kto, ile robil z puchy, niech zrobi 5<100, kiedys zrobi raz z zacieraniem, przeliczy koszty, sprawdzi efekty i juz nie bedze robil z puchy, ale niech zacznie od byle czego, byle zaczal
@bartush: obczaj zestawy na naszej stronie - wywalone zbędne pierdoły, same konkrety z których korzysta chyba każdy piwowar (fermentory, rurka do rozlewu, kawałek węża, cukromierz i jedyna słuszna kapslownica ręczna - eterna (nie kupuj nigdy grety, jest bardzo wadliwa i urywa szyjki od butelek, generuje straty w piwie przy butelkowaniu))