Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 68
Też nie umiecie pocieszać ludzi? W sensie ktoś mówi, że zycie mu sie #!$%@?, dziewczyna rzuciła, stresują go studia. A ty ,,stary nie przejmuj się, będzie dobrze,,. No kisne sama z siebie.
  • 23
  • Odpowiedz
@Szokolata: Nie lubię mówić, że będzie dobrze. Szukam racjonalnych odpowiedzi. Ale właśnie problem w tym, że ludzie nie chcą słuchać racjonalnych podpowiedzi, co robić. Więc i tak źle i tak niedobrze. Może czasami najlepiej po prostu kogoś przytulić. :D
  • Odpowiedz
@Szokolata to ja jestem jeszcze bardziej #!$%@? bo nie wiem czy w ogóle zacząć pomagać. Jak znajoma pokazywała mi całe ręce w blizach po tym jak się cieła to nie wiem czy powinienem ten temat poruszać? On się cieła kilka lat temu teraz zmieniła życie nie wiem czy chciała by o tym opowiadać przypominać sobie.
  • Odpowiedz
@Szokolata: też nie lubię takiego *klep klep wszystko będzie dobrze* ale to chyba dlatego że mnie samej to nie pociesza bo to takie trochę puste... Czasem lepiej po prostu posiedzieć, pogłaskać, herbatki zrobić a czasem pogadać takie oklepane frazesy
  • Odpowiedz
@iEarth: Dokładnie! Są dwie rodzaje rozmowy - w jednej ktoś chce realnej pomocy, w drugiej chce po prostu by go wysłuchać, ojojać i przytulić.

Bardzo ważną umiejętnością społeczną jest identyfikacja obu przypadków.
  • Odpowiedz
@iEarth: Ludzi nie obchodzą czyjeś rady jak mu się zwierzają. Chodzi tylko o to, żeby ktoś wysłuchał i zrozumiał. Najlepsza odpowiedź to "no, #!$%@?" XD. Wtedy dajesz komuś do zrozumienia, że nie tylko wysłuchałeś/aś, ale też że rozumiesz, że jest #!$%@? przypes total.
  • Odpowiedz
@kuszet pocieszam tak, jak chciałabym sama być pocieszana. Jak komuś się zwierzam, to dlatego że już nie mam pomysłu, jak rozwiązać problem. I jeśli na wylew swoich żali dostane "no lipa" to czuje że zmarnowalam wysiłek tłumaczenia komuś sytuacji. xD
  • Odpowiedz
@iEarth: Sora, zapomniałem dodać, że "no, przypeck" działa wśród płci męskiej. Z dziewczynami faktycznie inna sytuacja. W zasadzie jak ziomal nawet odpowie "elo wale wiadro" to tez spoko XD
  • Odpowiedz