Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu, w związku z coraz częstszymi doniesieniami o ufo, lądowaniem Insight'a itp. zacząłem się zastanawiać, jakie skutki ( w sensie społeczne) przyniosłoby znalezienie niezbitych dowodów na istnienie życia poza ziemią. I mówię tu o życiu zbliżonym do naszego, nie o prostych organizmach na meteorytach czy coś w tym stylu.

Dla przykładu, na niebie pojawia się, w biały dzień, ogromny statek obcych, na tyle obcy, że nie ma zupełnie jak z tego wybrnąć, używając karty balonu meteorologicznego ( ͡° ͜ʖ ͡°) lub na księzycu faktycznie zostają znalezione bazy czy inne foliarskie rzeczy. Ciekawi mnie czy wszystkie stacje telewizyjne przerywałyby transmisję, jak zareagowali by ludzie? Czy powstałyby jakieś nowe ruchy? fala samobójstw? Chodzi mi o aspekt czysto socjologiczny.

Troche mnie poniosła wyobraźnia, ale z dziewczyną o tym raczej nie pogadam xD
Macie jakieś przemyślenia?

#ufo #mars #insight #kosmos
  • 15
  • Odpowiedz
Czy powstałyby jakieś nowe ruchy? fala samobójstw? Chodzi mi o aspekt czysto socjologiczny.


@TrudnoCoRobic: dzisiaj? Raczej nie wydarzyłoby się nic specjalnego w kwestii społecznej. Sci-fi tak nas oswoiły z taką możliwością, że nie wywołałoby to takiego popłochu jak Wojna Światów w 1938.
  • Odpowiedz
Przeczytaj "Kontakt" Carla Sagana, ewentualnie obejrzyj, choć to nie to samo. Facet zna sie na rzeczy, byl jednym z tworcow SETI
  • Odpowiedz
mnie raczej zastanawia jak wytłumaczyli bysmy sie z calego tego syfu na ziemi.Z umierających z glodu, gdy żywności jest pod dostatkiem, z tego ze ludzie umieraja na trywialne choroby choć lekarstwa kosztują grosze, z tego z pol swiata zyje w skrajnej nędzy, choc nie musiało by, a brakuje tylko dobrej woli. Ja czułbym potworny wstyd przed tymi ufolami. Od razu dodam ze tlumaczenia typu- bo rodzą za dużo dzieci, bo im sie
  • Odpowiedz
@TrudnoCoRobic strach i brak powodu do zrobienia takiej rzeczy przeważa nad chęcią wydania tajemnic NASA, ale myślę, że gdyby obcy nas nawiedzili to by zobaczyl to ktoś spoza rządu (Azja, Afryka lub nikt na oceanie). Pamiętaj, że do tajemnic rządowych mają dostęp nieliczni (z 10-20 osób)
  • Odpowiedz
@paliakk: to byla inna sytuacja, i rozróżnił bym tutaj tajne, od niejawne. Pewnie na na pytanie dziennikarza o to czy maja scenariusz na wypadek smierci astronautow maja przygotowane dzialania, odpowiedzieli by ze tak, a publikacja przemowienia nie miala by sensu.
  • Odpowiedz
@Obruni właściwie to wszystko zależy od wszystkiego w tym temacie, tamto miało dwa rozwiązania, a to ma mnóstwo, na przykład czy są agresywni, szkodliwi, komunikacyjni itd
  • Odpowiedz
@TrudnoCoRobic Myślę że ludzie by to zaakceptowali dosyć szybko i bezboleśnie, przynajmniej większość. Bardzo możliwe że powstały by nowe kulty, bo pewnie mięli by zaawansowaną technologię. Wielkie religię musiały by podjąć stanowisko co do nich.
Jedni by pewnie chcieli ich nawracać a drudzy zrobić jihad. Fanatycy ufo by pewnie się klepali po plecach, jak to oni mieli racje a inni nie.
  • Odpowiedz