Wpis z mikrobloga

Elo
Orientuje sie ktos jak wyglada sprawa z kosztami dojazdu do pracy itd ktore mozna odliczyc od np podatku?
Przyklad:
Pracuje dla kogos daleko od domu, dzienny dojazd to ok 50 mil w jedna strone, w zwiazku z tym prawdopodobnie taniej mnie wyniesie wynajem lokum w miejscu pracy. Aktualne przeliczniki dojazdu do pracy to ok 45p/mila

mileage rates, which can be used out to work out the amount of relief that may be claimed. For cars and vans, the approved rate is 45p per mile

Liczac ze musze przejechac 100 mil dziennie, odliczenie jakie moge zrobic to 45gbp dziennie, tygodniowo wychodzi ok 225gbp. W teorii.
Praktyczniejszym bedzie wynajem np pokoju (60-80gbp tygodniowo) podczas tygodnia pracy, i dopiero powrot do domu na weekend.
Czy moge ta kwote odliczyc, lub skorzystac z jakiegos tax relief? Mowa caly czas o pracy dla kogos (kontrakt), nie bedac self employed. Nie widzi mi sie po prostu 1.5h dojazdu do pracy w jedna strone... XD
#anglia #uk #zagranico #londyn

o mam cos https://www.itcontracting.com/can-i-claim-expense-renting-flat-near-new-contract/
  • 1